Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy swoją pracą i zaangażowaniem przyczynili się do zorganizowania Pielgrzymki w Warszawie. Dziękujemy Darkowi i Teresce Kowalskim za przygotowanie plakatu, wszystkim, którzy w swoich domach gościli pary uczestniczące w pielgrzymce, tym którzy przygotowywali salę, którzy pełnili wielorakie funkcje w trakcie, oraz tym, którzy pozostali, by posprzątać po całej uroczystości. Dziękujemy Wam wszystkim za liczny udział w naszej wspólnej pielgrzymce, za Waszą odpowiedzialność i modlitwę. Dziękujemy Doradcom Duchowym za ich obecność i wsparcie. Dziękujemy również Pijarom, szczególnie kustoszowi sanktuarium ojcu Janowi Taffowi, za gościnę i wspólną modlitwę.

Marzenka i Michał Mamczarz

Swiadectwo

23 maja 2009r. w Warszawie uczestniczyliśmy w VII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Ruchu Equipes Notre – Dame. Miejscem tego radosnego spotkania było Sanktuarium Matki Bożej Nauczycielki Młodzieży na Siekierkach.

Eucharystię celebrował i homilię wygłosił Jego Ekscelencja Arcybiskup Kazimierz Nycz. Nastąpiło też przekazanie odpowiedzialności nowej Parze Regionu. Podziękowaliśmy za piękną, ofiarną posługę Małgosi i Joachimowi Grzonkom. Nową Parą Regionu Polska zostali Maria i Leszek Kukułka, którzy wcześniej pełnili posługę Pary Odpowiedzialnej Sektora Śląskiego.

W pielgrzymce uczestniczyły małżeństwa z Polski, Słowacji, Białorusi i Francji. Para francuska z ERI Genevieve i Herve de Corn swą konferencję poświęciła powołaniu do służby. Stwórca od naszego poczęcia w łonie matki (powołanie do życia) ciągle nas do czegoś powołuje. Najczęściej Bóg posługuje się ludźmi, których możemy nazwać Jego pośrednikami, wysłannikami, aniołami. Dlatego musimy uważnie słuchać Boga poprzez otaczających nas ludzi. Na pewno potrzeba do tego wyciszenia i pokory. Gdy będziemy Go słuchać staniemy się aniołami dla innych.

Do Boga przyciąga nas Jego wieczna nowość i tęsknota za miłością. Małżonkowie z wieloletnim stażem małżeńskim jak my (27 lat) wiedzą jak bardzo potrzebna jest ta miłość nadprzyrodzona, która spaja, ożywia, odmładza związek męża i żony. Tylko wsparci Bożą miłością i otwarci na jego prowadzenie nasze małżeństwa stają się szczęśliwe, wolne, ufne wobec siebie, Boga i innych ludzi. W swoim czasie Stwórca uzdalnia nas i posyła na służbę Swemu Królestwu nie tylko w kościele ale w życiu społecznym, politycznym i etc. Potwierdzeniem tych wniosków dla naszej ekipy z Łomży były rozmowy kuluarowe z dwoma małżeństwami ze Słowacji. Wysłannikiem Bożym do nas była Betka, która zaakcentowała ewangeliczną rolę męża w ich małżeństwie. Jak większość żon Betka ma bardzo dużo pomysłów ale decyzje podejmuje mąż. Mówiła też o wielkich zmianach w małżeństwach po wstąpieniu do END.

Z dużą uwagą słuchaliśmy pani Władysławy Papis. Pierwszy raz widzieliśmy i słuchaliśmy świadka objawień. Pośredniczką jaką Bóg posyłał przez 6 lat do pani Władzi była sama Matka Boża. Jej świadectwo potwierdza zamysł Boga co do znaczącej roli osób świeckich w Kościele.

Było dużo podziękowań, kwiatów i bardzo mocnych uścisków Marzenki Mamczarz.

Matko Boża Nauczycielko Młodzieży na Siekierkach
bądź Naszą Pośredniczką i Nauczycielką.

Jasia i Janusz Jarnutowscy z Łomży

Galeria zdjęć