29 maja wraz z innymi małżeństwami Equipes Notre Dame, ich rodzinami oraz Doradcami Duchowymi stanęliśmy przed obrazem Matki Bożej Błogosławionego Macierzyństwa w Krakowie-Płaszowie, aby oddać się Maryi pod Jej matczyną opiekę. To właśnie tam, w kościele parafialnym Księży Najświętszego Serca Jezusowego, gdzie od 1931 znajduje się pochodzący z drugiej połowy XV wieku Obraz Matki Bożej z Dzieciątkiem Jezus, miała miejsce tegoroczna Ogólnopolska, VIII już pielgrzymka END.

Na miejsce, wraz z dwójką naszych dzieci dojechaliśmy szczęśliwie, lecz niestety nieco spóźnieni na konferencję księdza Marka Pluty, która była pierwszym punktem programu pielgrzymki. Po konferencji z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy budującego świadectwa Małgosi i Joachima Grzonków o ich głębokim doświadczaniu mocy Ruchu Orędowników. Słowa, które usłyszeliśmy uświadomiły nam wielką siłę modlitwy wstawienniczej i zachęciły nas do tych praktyk.

Eucharystię, która była kulminacyjnym punktem pielgrzymki sprawował Jego Eminencja Ksiądz Kardynał Stanisław Nagy. Przeżyliśmy ją bardzo osobiście. Ksiądz Kardynał podkreślał ogromną rolę małżonków chrześcijańskich dla przyszłości Kościoła. Po Eucharystii każda z par otrzymała indywidualne błogosławieństwo z rąk Jego Eminencji.

Świetną organizację i życzliwość Sióstr i Braci z krakowskich ekip będziemy zawsze mile wspominać. Czekamy na duchowe owoce tej pielgrzymki.

Chwała Panu!

Ola i Adam Tretter z Warszawy