W niedzielę, 7 marca b.r. przeżywaliśmy Dzień Skupienia Ekipy łomżyńskiej i zambrowskiej. Nasze spotkanie świętowaliśmy w Czerwonym Borze, w ośrodku dla bezdomnych. Miejsce to doskonale wpisało się w rozważania, w nasze przeżywanie Mszy Świętej. Obejrzeliśmy film o Mszy Świętej, Jej podwójnym wymiarze według boliwijskiej mistyczki Cataliny Rivas, która otrzymała łaskę poznania i przeżycia Ofiary Mszy Świętej.

Jak ważna i ubogacająca jest dla nas Msza Święta? Wcześniej nie do końca się zastanawialiśmy jak przeżywać Eucharystię. Objawienia Cataliny Rivas naprowadzają nas na nowy tor. Dają nowy kierunek myślenia i rozumienia ofiary Mszy Świętej. “To cud nad cudami. Nie istnieje ani czas, ani odległość i w momencie przeistoczenia wszyscy zgromadzeni są przenoszeni do stóp Kalwarii i znajdują się tam w chwili ukrzyżowania Jezusa”. Mimo, że nie potrafimy tego zobaczyć, to jesteśmy obecni w chwili w której zostaje ukrzyżowany Pan Jezus. Ukrzyżowany również za nasze grzechy, za naszą pychę.

Następnie przeżywaliśmy adorację Najświętszego Sakramentu i uczestniczyliśmy w Najświętszej Ofierze. Ta Eucharystia przeżywana była już z zupełnie inną świadomością tego co się dokonuje, jak również z inną świadomością naszej obecności. Świadomości naszej małości, naszej ciągłej grzeszności, naszego człowieczeństwa i mimo wszystko bycia tak blisko Pana.

Dziękujemy Panu za tę Ofiarę i prosimy o dar Ducha Świętego, o Jego pokój i światło, by godnie, z pokorą, uznając naszą nędzę przed Bogiem przeżywać Świętą Uroczystość Eucharystii.

Adam i Ewa Sztachańscy z Łomży

Galeria zdjęć