Po rocznym pilotażu prowadzonym przez Parę Pilotującą Helenkę i Pawła Kukołowiczów i księdza Grzegorza Mądrego, którym bardzo dziękujemy, 11 grudnia powstała nowa ekipa w Warszawie.

Podczas obchodów Święta Karty w obecności Księdza Arcybiskupa Henryka Hosera małżeństwa przyjęły Kartę. Było to, dla nas obecnych, wielkim zaszczytem, że Ksiądz Arcybiskup towarzyszył nam w tym doniosłym wydarzeniu na drodze rozwoju naszego Ruchu. Małżeństwa wypowiedziały swoje deklaracje, przyjęły Karty a od Księdza Arcybiskupa otrzymały różańce.

Witamy bardzo serdecznie nowych członków Ruchu END: Michała i Anię, Roberta i Małgosię, Pawła i Justynę, Huberta i Monikę, Jacka i Marzenę, Jacka i Joannę oraz Marcina i Monikę.

Ksiądz Arcybiskup Henryk Hoser powiedział “END to jest nobilitacja i tej nobilitacji bądźcie świadomi, szczególnego szlachectwa, przynależności do takiego herbowego towarzystwa”. Mamy nadzieję że będziecie ozdobą tego “towarzystwa”. Serdecznie Was witamy w gronie Equipes Notre-Dame.

Marzenka i Michał Mamczarz

Świadectwo

My END Bóg

Jesteśmy małżeństwem ponad 4 lata, mamy 2,5-letnią córkę Natalkę i oczekujemy kolejnego dziecka. Poznaliśmy się w 2003 roku we wspólnocie studenckiej, w której trwaliśmy jeszcze na początku naszego życia małżeńskiego. Jako małżonkowie nadal czuliśmy potrzebę życia we wspólnocie, a że już “wyrośliśmy” z bycia studentami, postanowiliśmy poszukać czegoś odpowiedniego dla nas. Ale na zamiarach się skończyło… Brak wspólnoty spowodował, że zatrzymaliśmy się na pewnym etapie naszego rozwoju duchowego. Co więcej, zauważyliśmy, że zaczynamy się cofać, Panu Bogu poświęcamy coraz mniej uwagi, tracąc czas na sprawy mało istotne. Na szczęście to wspólnota znalazła nas…

W rezultacie “wylądowaliśmy” w obcej parafii na drugim końcu Warszawy na spotkaniu Equipes Notre-Dame. Po pierwszym spotkaniu poczuliśmy, że warto wykorzystać tę szansę, aby budować nasz dom na Skale. Trzeba było przełamać w sobie pewne obawy, nieśmiałość, ale teraz, udając się na spotkanie, czujemy, że idziemy do swoich. W tym miejscu nie sposób nie wspomnieć o księdzu Grzegorzu – Doradcy Duchowym naszej Ekipy oraz Parze Pilotującej – Helenie i Pawle, którzy przyjęli nas z miłością i otwartością.

Wspólnota stawia nam konkretne wymagania, które dla nas chrześcijan powinny być normalną praktyką, m.in. modlitwę osobistą i małżeńską (rodzinną), czytanie Słowa Bożego, dialog małżeński. Mimo że realizacja tych zadań sprawia nam czasem trudności, to każde dzielenie na spotkaniu motywuje nas do pracy nad sobą.

Przyjmując Kartę END, powiedzieliśmy Bogu “TAK”. Stanęliśmy przed Panem, Ekipą i sobą w postawie gotowości do zmiany naszego życia, jego ubogacania i uświęcania. Jesteśmy świadomi, że to dopiero początek drogi, że jeszcze dużo pracy przed nami, że jeszcze wiele jest do poprawy, ale już widzimy owoce bycia w tej Wspólnocie, za co jesteśmy Bogu wdzięczni. Chwała Panu!

Monika i Marcin Zarębowie

Galeria zdjęć