19 czerwca 2010 spotkaliśmy się w Łbiskach, aby świętować zakończenie kolejnego roku formacyjnego END. Dla niektórych był to pierwszy rok, a dla sporej części była to kolejna okazja do spotkania się z członkami ekip Sektora Mazowieckiego i ich dziećmi. Na spotkanie przyjechały rodziny z Zambrowa, Lublina, Warszawy i jej okolic. Dzięki tej różnorodności mogliśmy podtrzymać stare przyjaźnie i nawiązać nowe. Te przyjaźnie są dla nas osobiście wielkim prezentem od Ruchu END.

Po zawiązaniu wspólnoty i krótkiej agapie mogliśmy posłuchać słów gości – Pary Regionu Marii i Leszka Kukułków, którym serdecznie dziękujemy za obecność. Przekazali nam oni swoje świadectwo i stanowisko Ojca Caffarela dotyczące modlitwy, która podtrzymuje ogień palący się w naszych “lampach”.

Centralną częścią naszego spotkania była Eucharystia. Dla naszej wspólnoty celebrowali ją o. Dezyderiusz Jan Pol i ks. Michał Dłutowski. Podczas Eucharystii dziękowaliśmy za miniony rok pracy i rozwój naszego Ruchu.

Podbudowani duchowo wyruszyliśmy, aby wzmocnić też ciało. Nie zabrakło tradycyjnego meczu piłki nożnej, podczas którego mężczyźni wykazali się duchem walki. Było ognisko i pieczenie smacznych kiełbasek. Dla dzieci atrakcyjne zabawy na świeżym powietrzu np. chusta, zjeżdżalnie, huśtawki. Serdecznie dziękujemy Teresce i Darkowi Kowalskim za zorganizowanie glinianego zakątka. Był to raj dla dzieci i ich wyobraźni.

Dziękujemy wszystkim za przybycie, wspólne spędzenie czasu oraz współudział w organizację tego wydarzenia.

Beatka i Marcin Pińkowscy

Galeria zdjęć