10 grudnia w Centrum Kultury przy Szkołach Katolickich w Łomży odbyło się Święto Karty Ruchu Equipes Notre – Dame Sektora Podlaskiego. Pierwsza część spotkania miała charakter formacyjny. Zostaliśmy mile przywitani przez Parę Odpowiedzialną Sektora Podlaskiego – Wiesię i Krzyśka Staniszewskich.

W ciepłej atmosferze przy filiżance kawy i smacznym ciastku mogliśmy porozmawiać z innymi uczestnikami spotkania. O godzinie 10.00 wygłoszona została konferencja przygotowana przez Parę Odpowiedzialną Regionu 2. pt. „Powołanie do wspólnoty i formacja w ruchu END”. Marek Rymsza podkreślił, iż wspólnota jest nam potrzebna po to abyśmy mogli się formować, kształtować i doskonalić naszą osobowość, duchowość i relację z drugim człowiekiem. Wspólnota pomaga przezwyciężać własny egoizm. W sposób szczególny zwróciła naszą uwagę wypowiedź Papieża Franciszka w czasie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie, który zachęcał wszystkich chrześcijan do działania „… nie przyszliśmy na świat aby „wegetować”, aby wygodnie spędzać życie, żeby uczynić z życia kanapę, która nas uśpi, przeciwnie, przyszliśmy z innego powodu, aby zostawić ślad, trwały ślad…”Musimy podjąć pewien trud, aby spełnić misję, którą wyznaczył nam sam Bóg. Mamy zaświadczyć o wartości i nierozerwalności małżeństwa sakramentalnego. Jeśli nie my, to kto? Po konferencji odbyły się spotkania małżeństw w grupach. Małżonkowie podzielili się refleksjami na temat powołania do ruchu END i jego owoców w ich własnym życiu. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była wspólna Eucharystia, której przewodniczył JE ks. Biskup Stanisław Stefanek. W Kaplicy Matki Bożej Pięknej Miłości cztery małżeństwa z Szumowa pilotowane przez Jasię i Janusza Jarnutowskich przyjęły kartę END. Jest to wspaniały dowód na życie i rozwój naszego ruchu. Serdecznie gratulujemy. Po obiedzie wszyscy uczestnicy wzięli udział w modlitwie uwielbienia prowadzonej przez Zespół Theoforos, którą prowadził ks. Jacek Dąbrowski.Spotkanie zakończyło się wspólną modlitwą „Magnificat”.

8 grudnia w roku 1947 została po raz pierwszy ogłoszona karta END. Dzisiejsza uroczystość była 69 rocznicą jej proklamowania. Dziękujemy wszystkim za Waszą obecność i życzliwość w tym wyjątkowym dniu.

Sylwia i Krzysztof Pęscy z ekipy w Zambrowie