Dnia 18 marca 2017 r. w parafii Św. Ojca Pio w Warszawie odbył się Wielkopostny Dzień Skupienia Sektora Mazowieckiego A. Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty i wspólną modlitwą w kaplicy. Następnie mogliśmy wysłuchać konferencji „Brat Albert – Święty na nasze czasy” przygotowanej przez Kasię i Marka Rymszów. Najważniejszą jej częścią było dla nas ukazanie powiązania między działalnością świętego z Krakowa a działaniami członków Ruchu END. Marek w niesamowity sposób wyłapał kilkanaście elementów, które łączą te dwa wydawałoby się różne zupełnie obszary, między innymi pod względem dobrowolności i otwartości na ludzi spoza Ruchu. Pojawiło się w naszych głowach również skojarzenie z zeszłorocznym tematem roku formacyjnego „Przeżywać misję z radością”. W duchu tej konferencji, podzieleni na 6 grup, rozważaliśmy temat „Apostolstwo: z rekwizytami czy bez?”. W trakcie przerwy obiadowej udało nam się dowiedzieć, że nie tylko w naszej grupie temat ten sprowokował wielu małżonków do dawania przepięknych świadectw.

Po obiedzie udaliśmy się wszyscy do kościoła, by przeżywać wspólnie rozważania drogi krzyżowej. Refleksyjny nastrój potęgowało wspaniałe wnętrze kościoła, przepełnione pięknymi ikonami. Następnym punktem była Eucharystia koncelebrowana przez ks. Grzegorza Jankowskiego, ks. Dariusza Stefanowicza, z kościoła Św. Ojca Pio oraz ks. Sergiusza Jakubowskiego MIC, który jest opiekunem ekipy na Ukrainie. Ten ostatni zaskoczył wszystkich piękną polszczyzną czytając Ewangelię. Na koniec Kasia i Marek Rymszowie przekazali informacje dotyczące zbliżającej się Jubileuszowej XV Ogólnopolskiej Pielgrzymki END, która ma się odbyć 27 maja 2017 w Sanktuarium na Siekierkach. Opowiedzieli o licznych gościach i ekipach zagranicznych, którzy wezmą udział w tym wydarzeniu, a także zachęcali gorąco do uczestnictwa małżeństwa, nie tylko te z Ekip Notre-Dame.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do głębokiego przeżycia tegorocznego Wielkopostnego Dnia Skupienia w naszym sektorze – zarówno ekipom, osobom, które zechciały pomóc przy opiece nad dziećmi, jak i księdzu Dariuszowi, który wspaniale nas ugościł. Po raz kolejny doświadczyliśmy bogactwa spotkania członków END.

Nina i Adam Laskowscy (W4A)
para odpowiedzialna czwartej ekipy Mazowsze A

IMG_4201.JPG