“Beze mnie nic uczynić nie możecie.”

W sobotę 23 września w parafii „Miłosierdzia Bożego ‘’ w Łodzi nowo powstały sektor łódzki rozpoczął rok formacyjny 2017/18.

Spotkanie rozpoczęło się mszą świętą, którą celebrował ks. Marek Pluta, doradca duchowy Ekipy sektora. Wygłoszona homilia w trakcie której ks. Marek przypomniał charyzmat ruchu END i jego zasady, co stanowiło solidną bazę dla przyjęcia karty przez 4 ekipy.Na końcu mszy świętej para sektora powołała 3 pary łącznikowe; M. D. Każmierczaków, S. A. Leplów, P. M. Borkowskich oraz A. M. Zych do sekretariatu sektora i dwie pary informacyjne; M. J. Jurdzińskich, M. P. Dudzińskich.


Po zakończeniu mszy świętej przeszliśmy do dzielenia się w grupach, w dzieleniu towarzyszyło nam hasło roku „Beze mnie nic uczynić nie możecie ”-w naszych małżeństwach, rodzinie i ekipie. Było to spotkanie bardzo owocne dla wszystkich. Po zakończeniu dzielenia się w grupach przeszliśmy do kościoła, aby adorować Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie w cichości serca. Po krótkiej agapie nastąpiło spotkanie par odpowiedzialnych ekip z parą sektora i doradcą duchowym. Było to spotkanie formacyjne oparte o podręcznik „Para odpowiedzialna ekipy”

Hanna i Józef Błazińscy
Para Sektora Łódzkiego