Nasze spotkanie rozpoczęliśmy, krótką konferencją pary sektora: „Uwielbiajmy Pana”. Po konferencji uwielbialiśmy Boga podczas uroczystej Mszy Świętej koncelebrowanej w kościele pod wezwaniem Najświętszego Serca Pana Jezusa w Boguszowicach, której przewodniczył doradca duchowy Ekipy III ksiądz Marek Siedlaczek. Drugim celebransem był doradca duchowy Ekipy Sektora ksiądz Marcin Ditrich, który sprawował Mszę Świętą w intencji śp. Krystiana Nowrotka. Krystian zmarł po długiej walce z chorobą nowotworową 18 czerwca. W ekipach formował się wraz z żoną Danusią w Ekipie II od 2005 roku. Oprawę muzyczną zapewniła nam Diakonia Muzyczna z parafii w Rybniku-Chwałowicach.

Po Eucharystii przystąpiliśmy do kolejnych etapów radowania się życiem naszej wspólnoty. Mężczyźni wraz ze swoimi synami przeszli do szatni, aby eleganckie garnitury zamienić na krótkie spodenki, po czym odbył się historyczny, bo pierwszy w naszym Sektorze mecz piłki nożnej. Niestety podczas drugiej połowy lunął deszcz i mecz został przerwany, co pozostawiło pewne uczucie niedosytu. Trzeba będzie z pewnością dokończyć ten mecz za rok, a dzięki temu może się okazać, że rozgrywki piłkarskie na stałe wpiszą się w naszą „zakończeniową” tradycję.

Po meczu zasiedliśmy razem do stołu, aby w serdecznej atmosferze częstować się grillowaną kiełbaską oraz słodkościami. W świętowaniu wzięły również liczny udział małżeństwa z maleńkimi dziećmi, z których najmłodsze miało 10 dni (!) i wszyscy dzielnie wytrwali, aż do końca naszej wspólnej biesiady.

Wszystkim małżeństwom, a w szczególności Aurelii i Andrzejowi, dla których był to pierwszy rok posługi w charakterze Pary Odpowiedzialnej Sektora dziękujemy za całoroczny trud, pełnię zaangażowania i życzliwość.

Chwała Panu !

Ilona i Zdzisław