8 grudnia każdego roku, już od wielu lat stał się dla nas jednym z najważniejszych dni w roku. Od dzieciństwa mamy wielką cześć do Maryi Niepokalanej związaną z Cudownym Medalikiem. Uczucia, które nam towarzyszą w tym dniu to przede wszystkim wielka wdzięczność Bogu za Maryję, a od czasu odkrycia Ekip, za jej opiekę nad Ekipami, za Boży dar Duchowości Małżeńskiej, ustanowienie Karty i fenomen Ojca Caffarela. W tym roku również za Rodzinę Orędowników. Tegoroczne świętowanie, ze względu na pandemię było inne niż poprzednie a pozostanie w naszej pamięci jako chwila wielbienia Boga za charyzmat Equipes Notre – Dame.

Głębokie rozważania podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu były dziękczynieniem Bogu za objawienie nam Duchowości Małżeńskiej i Jego woli względem małżeństwa. To również wdzięczność za założyciela – sługę Bożego ojca Caffarela.

Ciekawa konferencja ks. Głowińskiego przybliżyła nam rodzinę Orędowników, a wieczorne spotkanie online w ekipach mieszanych, poprzez dzielenie i świadectwa ubogaciły nas, umocniły i na nowo uświadomiły, że Bóg szuka Orędowników.

Lucyna i Krzysztof


Święto Karty miało miejsce 6-go grudnia w Parafii pw. Św. Antoniego Padewskiego w Poznaniu. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 15:00 sprawowaną przez doradców duchowych ekip B2 i B3: ks. Jana Ciesiółkę i ks. Rafała Czerniejewskiego. Podczas Mszy Świętej Kartę uroczyście przyjęli Magdalena i Artur.

Oprawę muzyczną zapewnił nam Maciej H., a zdjęciami możemy się z Wami podzielić dzięki uprzejmości Roberta B.

Następnie przeżyliśmy Adorację Najświętszego Sakramentu, a po niej wysłuchaliśmy konferencji Doradcy Duchowego ekipy sektora ks. Marcina Głowińskiego w temacie orędownictwa.

Potem biegiem do domu….
… aby zdążyć na 18:00 na grupy dzielenia on-line.

Podczas dzielenia oprócz małżeństw z naszego sektora towarzyszyli nam Marcin i Magdalena z Norwegii.

Z wdzięcznością wszystkim zaangażowanym w przeżywanie tego święta,

Niech trwają dobre owoce tego czasu,

Agnieszka i Piotr Zielińscy


Link do zdjęć

https://photos.app.goo.gl/DidA5D8sU3pRxxpUA

Link do konferencji ks. Marcina Głowińskiego