W tym roku Wielkopostny Dzień Skupienia w naszym Sektorze miał miejsce w parafii pw. Najświętszego Zbawiciela przy ul. Fredry w Poznaniu. Korzystaliśmy z gościnności księdza proboszcza Waldemara Szlachetki. Mszę Świętą sprawował Doradca Duchowy ekipy B7, a zarazem Doradca Duchowy ekipy Sektora Wielkopolska A ks. Michał Nowacki.

Za przygotowanie tego dnia odpowiedzialne były ekipy B5, B7 i B11. Dodatkowo śpiew prowadzili Kasia i Maciej z zaprzyjaźnioną scholą. Dzięki zaangażowaniu  ekip udało nam się zorganizować Mszę Świętą i Adorację Najświętszego Sakramentu. Specjalnie przygotowane rozważanie na tę okoliczność odnosi się do wybranych fragmentów adhortacji papieża Franciszka “Amoris latetitia”. Korzystamy z faktu, iż ogłoszony został Rok Rodziny a piąta rocznica ogłoszenia adhortacji o pięknie i radości miłości w rodzinie przypadnie 19 marca.

Mieliśmy radość przyjąć w tym dniu do Sektora nową ekipę składającą się z pięciu małżeństw, która otrzymała numer B14. Para Pilotująca – Ewa i Maciej dali nam krótkie świadectwo z tego czasu. Swoim krótkim świadectwem życia podzielili się także Ola i Grzegorz. Trudno przyjmuje się do Ruchu nowych członków, kiedy nie można ich uściskać i serdecznie pogawędzić potem przy kawie/herbacie na agapie.

Od tego wydarzenia w naszym Sektorze trafił do małżeństw wizerunek naszego założyciela księdza Henri Caffarela wraz z księgą wpisów i adhortacją. Dajemy możliwość podzieleniem się świadectwem przez księgę wpisów z odniesieniem do wybranej myśli z adhortacji oraz możliwość modlitwy przy wizerunku naszego Założyciela.

Dodatkowo do końca Wielkiego Postu zachęcamy ekipy do nagrania króciutkiego filmiku z dzieleniem na wybrany temat. Materiał, który ostatecznie powstanie z tych filmików niech służy umocnieniu małżeństw w naszym Sektorze.

Niech trwają dobre owoce Wielkiego Postu a Matka Najświętsza troskliwie wspiera nas na tej drodze!

Zdjęcia z wydarzenia:
https://photos.app.goo.gl/R4BS72j6Upv1K5JE9

Link do homilii:
https://youtu.be/US-P9ZmDEjA

Agnieszka i Piotr Zielińscy