11 kwietnia 2007 roku nasz doradca duchowy ekipy z Rybnika – ksiądz Jan obchodził rocznicę 25 lat Święceń Kapłańskich. Msza święta w jego intencji sprawowana była w kaplicy Domu Generalnego Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie.

Uczestniczyli w niej kapłani, siostry zakonne oraz licznie zgromadzona rodzina i przyjaciele wraz z przedstawicielami grup, którym ksiądz Jan posługuje.

Na przestrzeni tych 25 lat ksiądz Jan posługiwał w parafiach, w których był wikariuszem i katechetą: św. Wojciecha w Radzionkowie, Ducha Świętego w Tychach, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Chwałowicach, św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny w Czerwionce, Podwyższenia Krzyża Świętego w Pawłowicach Śląskich, Najświętszego Serca Pana Jezusa w Paprocanach oraz Świętej Rodziny i św. Maksymiliana Kolbego w Katowicach.

Następnie zlecona została księdzu Janowi kapłańska posługa chorym w mikołowskich szpitalach: Katolickim Szpitalu św. Józefa i w Szpitalu Powiatowym.

Ponadto ksiądz Jan jest równocześnie kapelanem w Domu Generalnym Sióstr Miłosierdzia św. Karola Boromeusza w Mikołowie.

Troszczy się również o stronę internetową archidiecezji katowickiej oraz koordynuje działania związane z uruchomieniem i działaniem poczty elektronicznej w parafiach.

Od 2005 roku ksiądz Jan objął posługę doradcy duchowego jednej ekipy z Rybnika, której aktywnie służy. Za jego troskę o nasz rozwój duchowy, za jego obecność pośród nas i niezawodność składamy mu serdeczne podziękowania. Jednocześnie życzymy aby Jezus Chrystus błogosławił mu i wspierał go na drodze służby i poświęcenia. A Maryja nasza Matka miała go zawsze w swojej opiece.

Galeria zdjęć