Mimo przedświątecznego zabiegania i gorącego sezonu infekcyjnego spotkaliśmy się w licznym gronie w Parafii Matki Bożej Królowej Polski przy ulicy Rzeźbiarskiej 46 na tegoroczne Święto Karty.

 

Nasza Para Odpowiedzialna Sektora – Marysia i Michał Rukat – przywitała nas ciepłym słowem i przekazała nam istotne informacje organizacyjne. Przygotowali też dla nas krótkie wystąpienie na temat ,,Daru jednego dnia pracy” na rzecz ruchu END . Bardzo budujące świadectwo o owocach bycia w END przedstawili nam Maria i Gustaw Gugałowie. Co zapadło mi w sercu i pamięci to słowa Marysi i Gustawa o tym, jak Bóg odpowiada im dobrem i wieloma łaskami na otwarcie się na innych ludzi, za ich gościnność i zaangażowanie w życie ich Parafii oraz otwartość na posługi w END. Przez wiele lat bycia w Ekipach ich życie nabrało pełniejszego wymiaru duchowego i obfituje w prawdziwe przyjaźnie i pozytywne wydarzenia.

W trakcie spotkania towarzyszyły nam kawa, herbata i pyszne smakołyki w postaci domowych ciast i owoców. Budującym punktem dnia są jak zawsze wymiany myśli w ekipach mieszanych . W tym roku dzieliliśmy się doświadczeniem bycia w END.

Najważniejszym punktem Podczas spotkania była Msza Święta podczas sprawowana przez ks. Mateusza Jóźwika w towarzystwie księży doradców duchowych ekip. Podczas homilii wygłoszonej do nas najbardziej zapadły mi w pamięci myśli: ,,Za każdym razem jak podejmuję regułę życia, to konfrontuje się z tym, co mnie aktualnie dotyka… Jeśli zdecyduję się odkryć przed Chrystusem, reguła życia przestaje być codziennym fitnessem, a staje się drogą do świętości… Tylko małe kroki mogą nas doprowadzić do większych zmian i to właśnie reguła życia uczy nas małych kroków… I dopiero wtedy mamy czas weryfikacji ..”.

Co cieszy i buduje to fakt, że w naszym sektorze powstały 2 nowe ekipy składające się 10 małżeństw i te właśnie małżeństwa przyjęły uroczyście Kartę END. Została również powołana nowa para łącznikowa. Kontynuowaliśmy również tradycję odnowienia przyrzeczeń małżeńskich przez pary, które w minionym roku obchodziły okrągłą rocznicę ślubu.

Po Mszy Świętej zjedliśmy wspólnie pyszny obiad, a po nim spotkanie zakończyliśmy radosnym Magnificat.

Paulina i Marek Chodniccy, W24A