ŚWIADECTWO PIERWSZEJ EKIPY RZESZOWSKIEJ

Tuż przed rozpoczęciem wakacji, 17 czerwca, w Kościele pw. Św. Michała Archanioła w Łańcucie, odbyło się zakończenie roku formacyjnego 2022/2023 dla Ekip Notre-Dame Sektora Podkarpackiego. Około 80 osób, małżonków i dzieci, modliło się podczas wspólnej Adoracji Najświętszego Sakramentu i Mszy Świętej. Następnie wszyscy uczestnicy w podziemiach kościoła zostali ugoszczeni obiadem i mogli porozmawiać przy filiżance kawy i pysznych ciastach.

Dla nas – członków Ekipy Rzeszowskiej – dzień ten był bardzo wyjątkowy, ponieważ pod koniec Mszy Świętej mogliśmy przyjąć Kartę END, wraz z małżeństwami po pilotażu z Ekipy VII i tym samym, po ponad roku spotkań przygotowujących, oficjalnie wstąpić do ruchu END. Bezpośrednio przed tym wydarzeniem ks. Krzysztof Sławniak oraz Kinga i Kamil Wierzbińscy poprowadzili konferencję na temat Sześciu punktów wysiłku, do przestrzegania których zobowiązani są członkowie ruchu. Wykłady i dyskusje utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy podjąć trud i wysiłek pracy nad sobą, swoimi małżeństwami i rodzinami.

W podjęciu decyzji o przystąpieniu do Equipes Notre-Dame pomogło nam odbycie dwunastu spotkań formacyjnych, odbywających się kolejno w domu każdego z małżeństw powstającej ekipy. Podczas nich towarzyszył nam nasz opiekun duchowy – ks. Krzysztof Sławniak oraz para pilotująca – Agnieszka i Dariusz Puczkowscy. Dzięki tym comiesięcznym spotkaniom mogliśmy nie tylko nauczyć się modlitwy Słowem Bożym, ale również dzielić się życiem i swoimi doświadczeniami, co dało podstawę do zbudowania relacji między nami – sześcioma małżeństwami. Każdy z nas jest zabiegany i zaabsorbowany przez problemy dnia codziennego, ale wierzymy, że praca duchowa, którą podjęliśmy i trud włożony w realizację punktów wysiłku pomogą nam być lepszymi ludźmi i wzrastać w wierze.