„Biegną wielce zadziwieni, za anielskim głosem pieni, gdzie się spełnił cud” – tak, jak pastuszków pod Betlejem, tak Duch Święty – wierzymy w to mocno – poprowadził ekipy dolnośląskie w niedzielę 14 stycznia br. do Legnicy.

Naszym aniołem Dobrej Nowiny był proboszcz parafii św. Jacka, ks. Andrzej Ziombra, a cudem oczywiście sam Pan Jezus Eucharystyczny, Jego tak bardzo żywa obecność w tym miejscu, Jego Serce tętniące żywą miłością do człowieka i objawiające mu się w przedziwnej nagości.

Znów nasuwają się słowa kolędy: „Płacze z zimna, nie dała mu Matula sukienki”, bo choć w pięknej monstrancji, to pokazuje się w wielkiej intymności, adorowany w ciszy i pobożności przez miejscowych parafian i przyjezdnych. Oj, tę ciszę betlejemską tak pięknie czuć u św. Jacka!

„A Słowo Ciałem się stało i mieszkało między nami”. Jakby nie było, początki legnickiego cudu sięgają właśnie Bożego Narodzenia. Na Hostii, która 25 grudnia 2013 r. przy udzielaniu Komunii świętej upadła na podłogę i która została podniesiona i złożona do naczynia z wodą, po pewnym czasie pojawiły się przebarwienia koloru czerwonego. Specjalnie powołana komisja stwierdziła, że są to fragmenty mięśnia człowieka, najbardziej zbliżone do mięśnia sercowego ze zmianami, które często towarzyszą agonii. Właśnie w tym niezwykłym miejscu Pan Bóg pozwolił nam siać w styczniową niedzielę w czasie sprawowanych tu Eucharystii ziarno Dobrej Nowiny o małżeństwie. Prosimy Cię, Jezu, niech ono też staje się ciałem, owocem, zgodnie z Twoim zamysłem!

„Śpiewajcie Aniołowie, pasterze, grajcie Mu!” Więc śpiewaliśmy, może nie anielskimi, ale z pewnością radosnymi głosami, a przygrywali nam gitarzyści z ekip polkowickich. Mimo odległości i zimy (choć na Dolnym Śląsku jest to słowo nadużywane), Wrocław w Legnicy stawił się bardzo prężnie.

Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się w jakikolwiek sposób do zorganizowania wspólnego kolędowania i niedzieli informacyjnej w Legnicy.

Prosimy o modlitwę w intencji legnickich małżeństw, a zainteresowanym parom przypominamy kontakt, pod którym mogą zaczerpnąć więcej informacji: dolny-slask@end.org.pl.