Equipes Notre-Dame, ruch “duchowości małżeńskiej”, jest uważany za dar Boga dla wszystkich małżeństw, które w nim uczestniczą. Życie małżeństwa chrześcijańskiego jest naznaczone sakramentem, który stanowi głęboki znak wzajemnego zaangażowania współmałżonków, jak również znak Łaski Boga. Miłość małżeńska odnajduje swoje źródło w miłości Bożej.
To w środku więzi łączącej te dwie miłości rodzi się duchowość małżeńska.

Propozycja dla małżeństw

“Chodź za mną” – tym wezwaniem Chrystus zwraca się do każdego z ludzi, do każdego z małżeństw, zapraszając do szerszego otwierania się na Jego miłość, aby świadczyli o Nim tam, gdzie wyznaczył im miejsce.
przejdź do tematu »

Cel Ruchu

Ruch Equipes Notre-Dame jest wspólnotą małżeństw połączonych sakramentem małżeńskim.
przejdź do tematu »

Duchowość małżeńska

Equipes Notre-Dame, ruch “duchowości małżeńskiej”, jest uważany za dar Boga dla wszystkich małżeństw, które w nim uczestniczą.
przejdź do tematu »

Ikona

Ikona zawiera wiele symboli i znaczeń. Przez to bogactwo, może więc w różny sposób do nas przemawiać. Na pewno wzywa: “Przygarniajcie siebie nawzajem, bo i Chrystus przygarnął was ku chwale Boga.”(Rz 15, 7) “Bądźcie i wy doskonali, jak doskonały jest Ojciec wasz niebieski” (Mt 5, 48).

przejdź do tematu »

ks Henri Caffarel

Ks. Caffarel wierzył, że powołanie do naśladowania Chrystusa jest wymagającym powołaniem, zakładającym całkowite poświęcenie, samodyscyplinę i ciągły wysiłek.
przejdź do tematu »

Logo END

Logo pokazuje w sposób klarowny tożsamość i jedność Ruchu. Poprzez obraz, który na nim istnieje jest rozpoznawalne jego przesłanie.
przejdź do tematu »

Jesteśmy Super-Regionem międzynarodowego ruchu duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame, którego celem jest pomaganie małżeństwom chrześcijańskim w pełnym przeżywaniu ich sakramentu małżeństwa.

DOŁĄCZ DO NAS

Małżonków zainteresowanych Ruchem oraz pragnących dołączyć do nas prosimy o kontakt:
end@end.org.pl
wielkopolska@end.org.pl
kujawy@end.org.pl
mazowsze@end.org.pl
lodz@end.org.pl
podlasie@end.org.pl
dolny-slask@end.org.pl
slask@end.org.pl
trojmiasto@end.org.pl
malopolska@end.org.pl
pomorze.zachodnie@end.org.pl

Liturgia dnia: