Rekolekcje na temat “Seksualność darem Boga” prowadził O. Ksawery Knotz OFMCap w Skomielnej Czarnej na przełomie czerwca i lipca 2009 r.

Mimo, że sława Ojca Knotza dotarła do nas na długo przed rekolekcjami, to do samego tematu podchodziliśmy z zakłopotaniem i niepewnością. Wydaje to się tym dziwniejsze, że mamy aż (a w tym przypadku okazało się, że tylko…) 12 letni staż małżeński.

Jednak ogromna wiedza i delikatność Ojca Knotza oraz cudowne doświadczenia z pracy w grupach, w których dzieliliśmy się przeżyciami małżeńskimi, ale również doznawaliśmy wsparcia i otuchy, spowodowały, że tuż po powrocie na prośby przyjaciół o krótką refleksję: jak było? Napisaliśmy:
Rekolekcje O. Knotza były poruszające,
To, że byliśmy razem było super integrujące,
Miejsce było urzekające,
A doświadczenia uskrzydlające.

Obecnie najważniejsze jest dla nas pytanie – czy coś się zmieniło w naszym życiu po rekolekcjach? Z całą mocą możemy odpowiedzieć, że tak. Przede wszystkim patrzymy na siebie z większą miłością i czułością.

Okazuje się, że “można tak kochać o dziewiątej rano”* i mamy nadzieję, że będzie trwałym “największe odkrycie, że można tak kochać przez caluśkie życie”*.

Dziękujemy Bogu za Ojca Knotza, Marię i Leszka, którzy wszystko perfekcyjnie przygotowali, za wszystkie małżeństwa uczestniczące w rekolekcjach, a szczególnie za 3/5 naszej Ekipy, dzięki której czuliśmy się, jak w niebie.

Beata i Marcin Pińkowscy

* „Psalm Kochania” Zbigniew Książek, Piotr Rubik