Niestety nie pojechaliśmy na Zgromadzenie Światowe Ruchu Equipes Notre-Dame. Niesamowite jest jednak to, że Ruch pamięta o większości małżeństw z obu sektorów mazowieckich, które nie mogły udać się do Fatimy.
19 lipca, w dniu Strefy Europejskiej, spotkaliśmy się u oo. Jezuitów w Kościele pw. św. Szczepana. Spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie. Tylko tyle i aż tyle.


Wiadomo, że w tempie codziennego rytmu tygodnia, między pracą, różnorodnymi obowiązkami, opieką nad dziećmi, każdy jakoś znajduje swój czas na modlitwę. Ale w czwartkowy wieczór mogliśmy doświadczyć modlitwy wspólnotowej, połączyć się w modlitwie różańcowej z tymi, którzy modlą się w Fatimie, odczytaliśmy wszystkie intencje, zabrane przez członków Ruchu END i złożone u stóp Matki Bożej Fatimskiej. Rozważania do poszczególnych tajemnic Światła przygotowała ekipa W11B .
Wspólny wieczór rozpoczęliśmy Eucharystią. Ojciec Tomasz Rakowski SJ, Doradca Duchowy ekipy W11B mówił podczas homilii o przypowieści o synu marnotrawnym, mówił o odejściach i powrotach do Ojca, o nic nie dającej naszej wierze zuchwałości, a także o przebaczeniu i pokorze.
Dzięki Marzence i Michałowi Mamczarzom mogliśmy przeżyć Eucharystię w dopracowanej oprawie muzycznej.
Po modlitwie różańcowej ok. 21.00 zakończyliśmy wspólny czas jedności i modlitwy Apelem Jasnogórskim.
Na takich spotkaniach mocno doświadczam daru, jakim jest wspólnota i radości z tego, że jesteśmy sobie bardzo bliscy podczas wspólnej modlitwy do naszej Matki w niebie.

Agata Tretter (W4A)