Droga Krzyżowa END w WarszawieDroga Krzyżowa END, która odbyła się 23 kwietnia 2012 w Kościele pod wezwaniem Matki Bożej Anielskiej na Mokotowie była ze wszech miar dobrym przeżyciem duchowym. Dla nas była również okazją do odwiedzenia kościoła przy Modzelewskiego – naszej poprzedniej parafii, z którą łączymy wiele wspomnień, a gdzie rzadko niestety zdarza nam się teraz bywać.

Sama Droga Krzyżowa oprócz przeżywania i rozważania Męki Pańskiej była też okazją do dania świadectwa jedności małżeńskiej wielu parafianom, którzy uczestniczyli we wcześniejszej Mszy Świętej.

Rozważania do Stacji, które przygotowali i czytali Helenka i Paweł Kukołowiczowie, były głębokie, skłaniające do refleksji i zarazem dodające siły i nadziei. Przybliżały Mękę Chrystusa jako wielki dar niezmierzonej miłości wobec wszystkich naszych ludzkich słabości i niedoskonałości. My, pozostałe małżeństwa biorące udział w uroczystości, podzieliliśmy się zadaniem niesienia Krzyża, każdemu z małżeństw przypadły dwie stacje. Zawsze żona niosła świecę, a mąż Krzyż, za wyjątkiem jednej stacji, gdzie nagle niepostrzeżenie rolę niosącej świecę przejęła nasza pięcioletnia córeczka Antusia.

Nasza „małżeńska ekipowa Droga Krzyżowa” wzbudziła zainteresowanie wśród parafian, którzy uczestniczyli w niej i myślę, że była ważnym świadectwem piękna małżeństwa, szczególnie w dzisiejszych, trudnych duchowo czasach.

Agnieszka i Wojtek Kiniorscy z szóstej ekipy warszawskiej