Augustów – 18caffarel_jean23 października ekipy pilotowane w Augustowie z okazji końca etapu diecezjalnego beatyfikacji naszego założyciela zorganizowały Mszę Św. w Sanktuarium Maryjnym w Studzienicznej, a po niej ognisko. Na to spotkanie małżeństwa z Augustowa zaprosiły ekipę z Grajewa. Pary z Augustowa przygotowały cudowną oprawę liturgii. Ksiądz proboszcz, a zarazem doradca duchowy pierwszej powstającej ekipy pięknie przybliżył postać ks. Caffarela. Podczas homilii przytaczał fragmenty z “Listów o modlitwie”. Mszę Św. koncelebrowali obaj doradcy duchowi ekip z Augustowa i ksiądz, który jest kustoszem Sanktuarium. Później było ognisko, poczęstunek, śpiewy i rozmowy. Bardzo ciepło wspominamy ten czas.

Basia i Kazimierz Karwowscy
para pilotująca ekipę w Augustowie

Lublin –  26 października w Pliszczynie koło Lublina u ks. Henryka Lachura doradcy pierwszej ekipy lubelskiej w kościele parafialnym ekipy z Lublina świętowały zakończenie diecezjalnego etapu procesu beatyfikacyjnego ks. Caffarela. Na spotkanie złożyła się Msza Święta sprawowana przez ks. Henryka, a bezpośrednio po niej adoracja i nabożeństwo oparte na wspomnieniach osób znających ojca Caffarela. Msza Święta jak i samo nabożeństwo były otwarte dla osób spoza Ruchu. W ramach prezentacji END kolejny raz w Pliszczynie były rozstawione nasze rollup’y, a nasi przedstawiciele byli odpowiedzialni za oprawę liturgiczną. Cieszymy się, że całość była uroczysta i dziękujemy małżeństwom za zaangażowanie.

Lidia i Artur Furgałowie
para łącznikowa dla rejonu lubelskiego

Łomża – 18 października z okazji zamknięcia procesu beatyfikacyjnego Ojca Henri Caffarela na szczeblu diecezjalnym spotkaliśmy się w rejonie łomżyńskim w kościele Św. Andrzeja Boboli w Łomży. W jedności z kapłanami i małżeństwami  (w tym dwiema  parami z naszego rejonu) zgromadzonymi w Paryżu w kościele Św. Augustyna 2 ekipy łomżyńskie wzięły aktywny udział we Mszy Św. parafialnej. Podczas homilii  ks. Kamil Paź  – nasz wikary przybliżył nam postać założyciela END. Następnie wspólnie modliliśmy się przed  Najświętszym Sakramentem i dziękowaliśmy Bogu za postać Ojca H. Caffarela, za ruch END i powierzaliśmy  Bogu nasze intencje modlitewne przez wstawiennictwo O. Caffarela. Jesteśmy wdzięczni kapłanom z naszej parafii za otwartość i życzliwość. Mamy nadzieję, że wkrótce zawiąże się nowa ekipa przy naszej parafii. Dziękujemy parze sektora za otrzymane rollap’y  z ikoną Św. Rodziny i  zdjęciem O. H. Caffarela – przydały się do dekoracji kościoła.

Wiesia i Krzysiek Staniszewscy
para łącznikowa dla rejonu łomżyńskiego

Łódź – 19 października w parafii Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Srebrnej koło Łodzi zebraliśmy się na modlitwę różańcową w intencji dziękczynnej za zakończenie procesu beatyfikacyjnego O. Caffarela na poziomie diecezjalnym. Na wstępie ks. Proboszcz naszej parafii dr. Roman Piwowarczyk przybliżył wszystkim zebranym postać Ojca Caffarela założyciela Ruchu END, a także w kilku zdaniach przybliżył Ruchu END.

 

Wieluń – 29 października w Parafii Św. Barbary w Wieluniu odbyła się modlitwa różańcowa w intencji dziękczynnej za zakończenie procesu beatyfikacyjnego O. Caffarela na poziomie diecezjalnym, w której uczestniczyły dwie ekipy z Wielunia. Serdecznie dziękujemy za uczestnictwo w nabożeństwach w Łodzi i Wieluniu.

Hania i Józef Błazińscy
Para łącznikowa dla rejonu łódzkiego