DSC_0883R

6 czerwca 2015 r. w Laskach Warszawskich odbył się dzień skupienia dla ekip pilotowanych przed przyjęciem Karty END. Spotkanie poprowadzili Helenka i Paweł Kukołowiczowie. W dniu skupienia uczestniczyły małżeństwa z dwóch ekip z Augustowa oraz z dwóch ekip z Warszawy. Celem spotkania nowych ekip jest zawsze: „spotkanie z Chrystusem Zmartwychwstałym,
kochającym każdego z nas, takim jakim jest, z jego wadami i zaletami”. W trakcie tego dnia podejmowaliśmy z pomocą wspólnoty małżeństw wysiłek, aby umieścić Chrystusa w centrum tego spotkania. Podczas tego dnia uczestniczyliśmy w Adoracji oraz Eucharystii sprawowanej przez ks. Grzegorza Jankowskiego oraz ks. Mariana Szewczyka z Augustowa. Wysłuchaliśmy konferencji o człowieku przepełnionym Bogiem, proroku sakramentu małżeństwa – ks. Henri Caffarelu. Później skupiliśmy się na punktach konkretnego wysiłku oraz na informacjach o Ruchu Equipes Notre-Dame w tym na roli pary łącznikowej. W trakcie spotkania był też czas na spotkanie w grupach mieszanych.
Oto refleksja jednego z nowych małżeństw:
„Dzień Skupienia dnia 06.06.2015 r. był szansą poznania innych ekip, wymianą myśli. Najbardziej podobało nam się spotkanie indywidualne w przypadkowych grupach, szczera rozmowa o sukcesach i porażkach, z czym mamy największe trudności. Dzień Skupienia dał nam możliwość wspólnej modlitwy i poznania nowych małżeństw, które tak jak my są otwarte na Pana Boga.”

Beata i Marcin Pińkowscy
para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego

DSC_0883.JPG

DSC_0878.JPG

DSC_0866.JPG

DSC_0869.JPG

DSC_0873.JPG

DSC_0877.JPG

DSC_0860.JPG

DSC_0858.JPG

DSC_0856.JPG

DSC_0853.JPG