W połowie października 2009 roku w Świerczynkach koło Torunia, odbył się Dzień skupienia Par Odpowiedzialnych ekip Sektora Kujawskiego.

Obecny był z nami nasz Doradca Duchowy ks. Adam Ceynowa, który na wstępie wygłosił bardzo ciekawą konferencję na temat “Asceza chrześcijańska”.

Para Odpowiedzialna: Hania i Kazimierz Breza przypomnieli nam o fundamencie naszego Ruchu jakim jest Karta Equipes Notre-Dame, uwrażliwili nas na przestrzeganie ducha i litery Karty.

W trakcie Eucharystii wysłuchaliśmy homilii, w której ks. Adam wspomniał zmarłego w dniu wczorajszym arcybiskupa seniora Mariana Przykuckiego. Był on pierwszym metropolitą szczecińsko-kamieńskim.

Było coś dla dla ducha i dla ciała. W miłej i ciepłej atmosferze uczestniczyliśmy w poczęstunku, przygotowanym wspólnie przez gospodarza ks.proboszcza Adama i obecne na spotkaniu pary.

Dzień skupienia zakończyliśmy modlitwą różańcową. Ubogaceni wspólnie spędzonym czasem, modlitwą i wysłuchanymi konferencjami powróciliśmy do naszych domów i ekip, aby starać się jeszcze lepiej wypełniać swoje obowiązki.

Galeria zdjęć