Dzień skupienia przed przyjęciem Karty END przez drugą ekipę kutnowską rozpoczął się  2 września 2017r. o godz.  7.30  Jutrznią.  Podczas spotkania uczestnicy obejrzeli  film o założycielu ruchu o  o.  Henri Caffarelu, pt. „Ktoś obok nas” usłyszeli o życiu o. Caffarela  i różnych jego dziełach, między innymi o „Orędownikach”.  Następnie przypomnieli sobie ponownie historię Ruchu, później usłyszeli o „Stowarzyszeniu Przyjaciół o. Caffarela”, o strukturach w ruchu, o Ikonie Świętej Rodziny , i o tym jak ważne dla sektora jest życie i żywotność każdej małej ekipy, a także o ważnej roli w ekipie Doradcy Duchowego i Pary Łącznikowej. 

Centralnym i najważniejszym punktem spotkania była Msza święta, w którą czynnie zaangażowały się małżeństwa mające w najbliższych dniach przyjąć Kartę END.

Podczas spotkania wszyscy mieli możliwość podzielenia się swoimi spostrzeżeniami, swoim wzrostem, radościami, a także trudnościami dotyczącymi  wypełniania „punktów wysiłku”.

Na spotkaniu nie zabrakło także uczty dla ciała, podczas przerw na kawę i obiad.

Spotkanie wspólnotowe zakończyło się „Koronką do Bożego Miłosierdzia” i Adoracją Najświętszego Sakramentu. Na koniec uczestnicy otrzymali zadanie domowe : zaproszenie do „ zasiądźmy razem”. Podczas całego dnia skupienia opiekę duchową nad spotkaniem sprawował Doradca Duchowy 1 i 2 Kutnowskiej ekipy ks. Robert Awerianow, który przewodniczył wszystkim modlitwom i wygłosił  kazanie.

Renata i Tomasz Matczak

Para Odpowiedzialna Sektora Kujawskiego