Z ogromną radością 25 września 2021 r. podczas Mszy św. inaugurującej nowy rok formacyjny, w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Salzgitter, przyjęliśmy do naszej Ekipy Joannę i Stefana Schlesionów. Małżonkowie dołączyli do nas po kilku miesiącach intensywnego pilotażu prowadzonego przez Katarzynę i Krzysztofa Kownackich i brania udziału w naszych spotkaniach on-line. Jesteśmy szczęśliwi, bo w krótkim czasie Małżonkowie już zdążyli nas ubogacić swoją wiarą, miłością, ofiarnością, wiedzą i świadectwem.

Nasza Ekipa składa się obecnie z 7 małżeństw, pochodzących z trzech, niemieckich miast- Wolfsburga, Salzgitter i Braunschweigu, rozrzuconych od siebie w promieniu 65 km. Mamy to szczęście, że choć na obczyźnie, oddzielieni setkami kilometrów i granicą czujemy, że jesteśmy częścią wspólnoty w Polsce.  A to dzięki stałemu kontaktowi, w którym jesteśmy dzięki: „Listom”, stronie internetowej, telefonami z Danką i Markiem Szczepaniakami, którzy są naszymi opiekunami i  wreszcie wydarzeniom takie jak to ostatnie- rekolekcje on-line z Małżeństwem Kukułowiczów na temat „Reguły Życia”, za które w tym miejscu bardzo dziękujemy.

Bardzo chcielibyśmy dotrzeć z bogatym, pięknym programem Ruchu, do jak największego grona małżonków i jeśli Pan Bóg pozwoli, utworzyć u nas drugą Ekipę. W tym celu planujemy w ciągu roku zorganizować otwarte rekolekcje dla Małżeństw z naszej parafii. Kołem napędowym we wspólnocie jest nasz Doradca Duchowy, ks. Henryk Wieczorek. Jego kazania zapadają głęboko w naszych sercach dlatego homilią z rozpoczęcia roku formacyjnego postanowiliśmy się podzielić. Życzymy owocnej lektury i pięknego, Bożego roku.

Magdalena i Tomasz Menclowie,
Para Odpowiedzialna 2021/2022 Ekipy Braunschweig-Wolfsburg-Salzgitter