Szczęść Boże !!!

Jeszcze nie tak dawno termin Kolegium SR w Borzęcinie Dużym był tylko zapisaną datą budzącą trochę obaw i niepewności. Dzisiaj – 05-08-2020 r. jesteśmy już  2 dni po tym wydarzeniu. Dojechaliśmy sprawnie i bez przeszkód. Po przyjeździe otrzymaliśmy plan rozpisany co do minuty – bardzo napięty a ilość zaplanowanych wydarzeń trochę  nas przeraziła. Mieliśmy jednak wyobrażenie, że informacji do przekazania jest niewspółmiernie dużo, biorąc pod uwagę także fakt iż może padać wiele pytań od uczestników. Jednak najszybciej czas uciekał na spotkaniach w ekipach mieszanych przy dzieleniu się Słowem Bożym. Skład ekip ustalony został przez organizatorów – Helenkę i Pawła. Było to bardzo ważne w kontekście podejmowanych rozważań a co się z tym wiąże ich ciągłości.

Wielkim przeżyciem były msze św. obsługiwane każdego dnia przez inny Region. Każda z nich miała swój, niepowtarzalny charakter – wydawać się może że to nie jest możliwe przy określonym, znanym wszystkim rytuale  – a jednak.

Wielkie wrażenie wywarli na nas licznie przybyli uczestnicy z Węgier – reprezentowali Region 4 bardzo wyraziście.

Zakończenie niedzieli to wieczorne ognisko przy którym pośpiewaliśmy pieśni i piosenki, były także udane próby tańca pomimo uciążliwych warunków ( pod nogami trawa a w powietrzu komary ) mimo to było bardzo miło.

Wielkie podziękowanie za cały trud związany z organizacją i prowadzeniem Kolegium  skierować winniśmy  do Helenki i Pawła Kukułowicz Pary Odpowiedzialnej za Super Region.

Udział w Kolegium uświadomił nam, że pracy przed nami ogrom. Podjęliśmy się wielkiego wyzwania a na Kolegium byliśmy zdaje się jedynym małżeństwem rozpoczynającym swoją posługę jako Para Odpowiedzialna Sektora w związku z czym mieliśmy  pytań i wątpliwości znacznie więcej niż pozostali. Wiele się dowiedzieliśmy ale stwierdzamy także, że  mamy ogromne braki. Wszystko jednak w rękach Pana, bez którego nie było by nas w tym miejscu, więc jeżeli nas powołał to na pewno nie pozostawi nas samym sobie.

Jest to pierwsza informacja przekazana Wam drodzy Małżonkowie, przez nas jako Para Odpowiedzialna Sektora Wielkopolska C  za pośrednictwem tej strony. Mamy nadzieję, że w miarę szybko i sprawnie opanujemy jej obsługę i będziemy przekazywać Wam informacje w związku z czym prosimy o możliwie częste zaglądanie na naszą stronę oraz kierowanie uwag co do jej treści i sposobu redagowania – tego też się uczymy. Informujemy , że dla potrzeb – naszych sektorowych i nie tylko – kontaktów utworzony został dodatkowy adres emailowy : end.kmzwiazek@gmail.com za pośrednictwem którego będziemy również się kontaktować – przekazując Wam informacje ale także oczekując na niektóre odpowiedzi.

W załączeniu kilka zdjęć z Kolegium.

Pozdrawiamy wszystkich bardzo serdecznie – prosimy o modlitwę  – Para Sektora Wielkopolska C Kazia i Maciej Związek.