Małżeństwa z Sektora MazowieckiegoRozpoczęcie roku pracy w Sektorze Mazowieckim odbyło się 3 września podczas Eucharystii o godzinie 16.00 w Sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Warszawie. Gospodarzem miejsca był Doradca Duchowy jednej z ekip, ksiądz Andrzej Spławski.

Mszę celebrował ksiądz Marek Pluta wraz z księdzem Markiem Kołodziejskim. W czasie homilii ks. Marek Pluta, Doradca Duchowy ekipy Regionu, wprowadził nas w treść tematu roku “Odważyć się żyć Ewangelią”. Podczas Mszy Św. siedem małżeństw z nowej ekipy przyjęło Kartę. Zostały również powołane nowe Pary Pilotujące (Agata i Tomek oraz Joanna i Paweł) oraz Pary Ekipy Sektora (Beata i Marcin oraz Kasia i Sebastian). Dodatkowo mieliśmy okazję podziękować za posługę dotychczasowej Parze Odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego Marzence i Michałowi Mamczarzom. Obecna Para Odpowiedzialna naszego Sektora, Kasia i Marek Rymsza, podziękowali również Krysi i Andrzejowi Pruszkom, którzy jako pierwsi pełnili funkcję Pary Odpowiedzialnej Sektora Mazowieckiego. Po Eucharystii był czas na wspólne zdjęcie.

Wcześniej, o godzinie 10.00 odbyło się spotkanie, w którym wzięli udział Doradcy Duchowi, Pary Odpowiedzialne ekip podstawowych, Pary Łącznikowe i Pary Pilotujące całego Sektora. Po modlitwie i krótkim przedstawieniu się każdego z małżeństw głos zabrała Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego. Kasia i Marek Rymszowie przedstawili roczny plan pracy formacyjnej w sektorze oraz podręcznik na rok 2011/2012. Dodatkowo przekazali informacje o przygotowaniach do XI Światowego Zgromadzenia END Brazylia 2012. Następnie w grupach dzieliliśmy się na temat “Jak rozumiemy służbę na rzecz ruchu END i własnej ekipy? – wymiar religijny, wymiar świecki”.

Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i udział w naszym spotkaniu, szczególnie Doradcom Duchowym (ks. Mateusz Gluza, ks. Marek Kołodziejski, ks. Marek Pluta, ks. Adam Spławski, ks. Adam Sycz), którzy w miarę możliwości towarzyszyli nam podczas tego szczególnego dnia.

Kasia i Sebastian Małek

Świadectwo

Po raz kolejny mieliśmy okazję uczestniczyć w spotkaniu otwierającym nowy rok pracy formacyjnej w Sektorze Mazowieckim Ruchu END. Życie Ruchu nabiera rytmu i może rozwijać się dzięki takim spotkaniom. Aby nie zatracić tożsamości i poczucia wspólnoty duchowej potrzeba zebrać się i przyjechać do Warszawy z Łomży, Lublina, Łodzi, Wielunia, Zambrowa. Na spotkanie przybyło sporo nowych małżeństw i widać było wyraźnie z jakim entuzjazmem i zapałem włączają się w pracę w Ruchu. Jest to wyraz wielkiego pragnienia odkrycia prawdy o sobie i o swoim małżeństwie, jest też oznaką poszukiwania szczęścia opartego na trwałym fundamencie, na Bogu.

Wyrażamy przekonanie, że tegoroczne hasło “Odważyć się żyć ewangelią” nie pozostanie pustosłowiem. Odważne będą małżeństwa, które nie ulegną obecnym życia w bezładzie wartości.

“Jak rozumiemy służbę na rzecz ruchu END i własnej ekipy” to temat analizowany w grupach dzielenia się. Spuentować można ten temat krótko: służyć innym to znaczy troszczyć się o swój rozwój, czyli o samego siebie.

Ton spotkaniu nadawała nowa Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego. Było ciepło, spokojnie i pod pełną kontrolą, bo Kasia i Marek byli przygotowani i wykonali dużą pracę już na samym początku swojej posługi. Nowa Para Sektora pięknie podziękowała za pracę wcześniejszym Parom z Ekipy Sektora Krysi i Andrzejowi Pruszek oraz Marzence i Michałowi Mamczarzom. To bardzo ważne abyśmy widzieli ciągłość pracy w Ruchu i jego początki.

Krzysztof i Wiesia Staniszewscy

Galeria zdjęć