Na Pomorzu Zachodnim funkcjonuje aktualnie 5 ekip, w tym jedna, która właśnie zakończyła okres pilotażu.
Mamy nadzieję, że wkrótce powstanie tu Sektor.

Przewodnik END

Przewodnik END

 

W sobotę 17 września 2022 r. w kościele parafii św. Jana Bosco w Szczecinie odbyło się spotkanie rozpoczynające nowy rok formacyjny END na Pomorzu Zachodnim.

W pierwszej części spotkały się pary odpowiedzialne ekip z parą łącznikową. Tematem spotkania było podsumowanie poprzedniego roku formacyjnego i omówienie planu pracy oraz kierunków działań na rok kolejny.

W południe małżeństwa z pomorskich ekip przybyły na  Mszą świętą, w czasie której jedno małżeństwo przyjęło Kartę END. Powołane na ten rok nowo wybrane pary odpowiedzialne ekip otrzymały przesłanie od Ani i Jurka Kolbuszów – pary łącznikowej dla Pomorza Zachodniego. Ksiądz Mariusz Wencławek wręczył im świece. Wygłoszone wcześniej do nas słowo kapłana skupiało się na relacjach w małżeństwie. Przypadające na ten dzień czytanie o siewcy idealnie wpisało się w treść przesłania dla naszych małżeństw.

Po uroczystej Eucharystii mogliśmy spotkać się na agapie, zjeść pyszną zupę, ciasto,
wypić kawę z mlekiem prosto od krowy ;), porozmawiać ze sobą i pobyć razem.

Spotkania małżeństw z Equipes Notre Dame są dla nas zawsze wielką radością. Czujemy, że pogłębiają się między nami relacje przyjaźni i budują wspólnotę, która rozwija się zgodnie z charyzmatem naszego Ruchu.

Niech ten nowy rok będzie obfity w błogosławieństwa dla wszystkich małżeństw Ekip i naszych Doradców Duchowych, którzy nam towarzyszą.

Ania i Jacek Kusiakowie  –  ekipa Szczecin 1

Kliknij ;-)
Obrazki z inauguracji roku formacyjnego na Pomorzu Zachodnim