W dniu 5 Września w Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie przy ulicy Ostrobramskiej odbyła się inauguracja roku pracy 2009-2010 w Sektorze Mazowieckim.

Na godzinę 10.00 przyjechały Pary Odpowiedzialne, Pilotujące i Łącznikowe, oraz Doradcy Duchowi.

Rozpoczęliśmy krótką modlitwą do Ducha Świętego, następnie nastąpiło powitanie, po czym, wszystkie pary krótko się przedstawiły.

W dalszej części była konferencja na temat roli Pary Łącznikowej poparta osobistym świadectwem Pary Odpowiedzialnej z Łomży.

Później było spotkanie Par Łącznikowych z powierzonymi im Parami Odpowiedzialnymi. Po posiłku został przedstawiony temat roku, plan, oraz cele pracy w sektorze. Na koniec Beata i Marcin Pińkowscy przedstawili prezentację na temat Orędownictwa.

O godzinie 15.00 odbyła się Eucharystia, w której, oprócz Par Odpowiedzialnych, wzięli również udział członkowie ekip z Warszawy. Przybyły także małżeństwa pragnące wstąpić do ruchu.

Spotkanie zakończyliśmy wspólnym odmówieniem modlitwy Magnificat.

Dziękujemy wszystkim małżeństwom, Parom Odpowiedzialnym i Doradcom Duchowym za ich udział, odpowiedzialność i modlitwę.

Marzenka i Michał Mamczarz

Świadectwo

W sobotę, 5 września o poranku podążaliśmy do urzekającego Sanktuarium Matki Bożej Ostrobramskiej w Warszawie. Tego dnia miało miała odbyć się tam inauguracja nowego roku pracy 2009-2010 dla wszystkich ekip z naszego Sektora. Początek dnia dedykowany był jednak dla Par Odpowiedzialnych, Pilotujących, Łącznikowych, oraz naszych Doradców Duchowych. A wiec również dla nas świeżo upieczonej Pary Odpowiedzialnej. Nieco spóźnieni, zgodnie z kierunkowskazami, szybkim krokiem weszliśmy do podziemnej salki Sanktuarium.
Akurat rozpoczęło się wspólne przedstawianie się małżeństw oraz Doradców Duchowych.
A wszystko to przy suto zastawianych stołach… Jak się już wszyscy poznaliśmy, Michał Mamczarz w swojej zwięzłej konferencji przypomniał, jakie są zadania i cele Par Łącznikowych. Następnie swoje świadectwo, dotyczące ubiegłorocznej współpracy z Parą Łącznikową, wygłosili Beata i Andrzej Garliccy. Czymś niezwykle budującym było następnie spotkanie w mniejszych grupach, składających się z kilku Par Odpowiedzialnych i ich Pary Łącznikowej. Poza dzieleniem się życiem, wymienialiśmy się najróżniejszymi pomysłami, w jaki sposób można efektywniej budować nasze ekipy. Ważne to było szczególnie dla nas – nowicjuszy w roli pary Odpowiedzialnej. Nawet nie zauważyliśmy jak w trakcie gorącej dyskusji minęła godzina czasu i już Marzenka wzywała nas na kolejną część spotkania – przedstawienie planu rocznego, tematu roku a wszystko to zagryzając wspaniale przyrządzonego kurczaka.
Następnie wysłuchaliśmy prezentacji, przygotowanej przez Beatę i Marcina Pińkowskich, o rodzinie „Orędowników”. Czy wiecie, ze każdy z nas może zaangażować się w ten łańcuch orędownictwa poprzez np.: zobowiązanie do jednego dnia postu lub jednej godziny modlitwy w miesiącu lub ofiarowanie w życiu swoich doświadczeń? Dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek trzeba promować rozumienie małżeństwa jako przyrzeczenia dwóch osób przed Bogiem. Nas to poruszyło…
Punktem kulminacyjnym popołudnia była Eucharystia, w której uczestniczyło już większość małżeństw z naszych ekip. I w ten sposób nasze rozpoczęcie nowego roku formacyjnego stało się faktem. Późnym popołudniem cześć małżeństw kontynuowała dyskusje, już na mniej oficjalnej części przy ostatnich kęsach ciast. Nasza ekipa stawiła się w komplecie, a opowieści wakacyjnych nie było końca.
Po tym dniu zrozumieliśmy, ze bycie Parą Odpowiedzialną to nie tylko odpowiedzialność przed innymi małżeństwami z naszej ekipy, to także kolejna szansa i łaska budowania naszego małżeństwa. Z Panem Bogiem.

Agnieszka i Andrzej Czechowscy z Warszawy

Galeria zdjęć