W sobotę 11 czerwca spotkaliśmy się, aby podziękować Panu Bogu za kończący się rok formacyjny w naszym sektorze. Zakończenie odbyło się w parafii p.w. św. Józefa w Pruszkowie przy ulicy Helenowskiej 3.

Zaczęliśmy od Adoracji Pana Jezusa. Kolejnym punktem tego dnia była Eucharystia, którą celebrował ks. Marcin Szatanek doradca duchowy ekipy W2. Oprawą muzyczną natomiast zajęła się Ola Sewerynik organizując na czas Mszy Świętej chór, do którego, jak zawsze mogli zgłosić się chętni Ekipowicze. W homilii ks. Marcin Szatanek przywołał postać Św. Barnaby, który wspólnie ze Św. Pawłem wyruszył z Antiochii, by nawracać i tworzyć nowe wspólnoty chrześcijańskie. Temat został przedstawiony w kontekście  misyjności ruchu END  i dzielenia się otrzymanym dobrem z innymi.  Były to z niesłychanie ważne i potrzebne słowa dla każdego Małżeństwa. 

Po Mszy Świętej Para Odpowiedzialna Regionu 2 – Beata i Marcin Pinkowscy powołali nową parę odpowiedzialną naszego sektora – Beatę i Piotra Michalskich. Nie zabrakło również podziękowań dla Darii i Bartosza Hałaczkiewiczów za ich trzyletnią posługę – za ich trud i  zaangażowanie w budowaniu naszego Sektora Mazowieckiego B.

W ramach konferencji wysłuchaliśmy wykładu pt. „Wspólny czas małżonków jako filar budowania i umacniania relacji”, który wygłosił dr Wojciech Wierzejski – wykładowca akademicki UKSW. Mieliśmy okazję usłyszeć wiele cennych wskazówek dotyczących komunikacji w  małżeństwie oraz utwierdzić się w przekonaniu, jak ważnym aspektem małżeństwa jest poznanie swoich stylów komunikacji miłości, która może być okazywana w różny sposób np. poprzez mówienie komplementów, wspólnie spędzanie czasu, udzielanie pomocy czy też wręczanie podarunków. Dr Wierzejski podkreślał również jak ważnym aspektem w budowaniu i umacnianiu relacji są wspólne rytuały (np. regularne randki małżeńskie) oraz tak zwane „pozytywne interakcje”. Wykład był niezwykle inspirujący, zwłaszcza ze względu na rozpoczynający się czas urlopów, kiedy będziemy mieli możliwość spędzić ze swoimi Współmałżonkami więcej czasu niż bywa to wśród gąszczu codziennych obowiązków. 

Po konferencji odbyły się spotkania w grupach mieszanych, gdzie mogliśmy podzielić się swoimi doświadczeniami, odpowiadając na pytania wysłane wcześniej drogą mailową. Równolegle swoje spotkanie z parą odpowiedzialną sektora odbyli obecni doradcy duchowi naszych ekip. 

W ostatniej części spotkania przyszedł czas na obiad i integrację przy kawie i herbacie. Na zakończenie wspólnie uwielbiliśmy Boga, odmawiając Magnificat. Posileni fizycznie, a przede wszystkim duchowo, wdzięczni Panu Bogu za kolejny rok formacyjny oraz za dobro, którego doświadczyliśmy od drugiego człowieka podczas tego wydarzenia, wróciliśmy do swoich domów. 

Za ten obfity w liczne łaski  czas, który został dla nas przygotowany – Chwała Panu!