5 października 2018 roku w domu rekolekcyjnym w Ołtarzewie odbyły się rekolekcje „Jak rozeznawać działanie Boga w życiu osobistym i małżeńskim” prowadzone przez o. Adama Schulza SJ. Nad sprawną organizacją czuwali Dorota i Stefan Pomorscy.

Udział w tych rekolekcjach był dla nas ogromnym przeżyciem duchowym, ale również i intelektualnym. Program rekolekcji obfitował w interesujące konferencje podczas których mogliśmy wspólnie z innymi małżeństwami zgłębiać temat rozeznawania działania Boga w naszym życiu. Ojciec Adam Schulz w sposób niezwykle jasny starał się wyposażyć nas w wiedzę i umiejętności rozeznawania działania Boga w naszej codzienności. Był otwarty i pomocny, udzielał odpowiedzi na każde pytanie czy wątpliwość.
Pomocne okazały się materiały, które dostawaliśmy po każdej konferencji, tak by móc zgłębić temat jeszcze bardziej i na spokojnie przeanalizować go po powrocie do domu.
Cennym elementem rekolekcji było wspólne dzielenie się małżeństw praktycznymi sposobami wsłuchiwania się w nasze sumienia.
Niesamowitym doświadczeniem był dla nas Dialog Małżeński połączony z rozeznawaniem. Kiedy podczas rekolekcji dostaliśmy zadanie by wspólnie z małżonkiem przeprowadzić taki Dialog z rozeznawaniem, czuliśmy, że jest to dla nas wyzwanie, gdyż dopiero uczymy się w ten sposób zasiadać razem. Spotkanie okazało się bardzo owocne i jesteśmy pewni, że ta forma częściej będzie przez nas wykorzystywana podczas realizacji punktów wysiłku. Rekolekcje pomogły nam ulepszyć nasz rachunek sumienia, tak by był on spotkaniem z Bogiem w nim mieszkającym.

Pobyt na rekolekcjach był dla nas swego rodzaju wyjściem na pustynię. Był to piękny czas, który pokazał nam jak możemy spotkać żywego Boga w naszej codzienności. Jadąc na te rekolekcje nie spodziewaliśmy się, że dostaniemy aż tak dużo. Jest to kolejny dowód na to, że Pan Bóg działa i wie czego nam potrzeba bardziej niż nam się wydaje. On wie kiedy otworzyć nasze serca, wie kogo postawić na naszej drodze by było nam łatwiej.
Udział w rekolekcjach pozwala nam na chwilę się zatrzymać, oderwać od codzienności, zostawić sprawy pilne i ważne w domu, i być tylko z Nim. Wróciliśmy niezwykle umocnieni i z pragnieniem serca, by wdrażać w naszą codzienność poznane metody rozeznawania działania Pana.

Chwała Panu,

Aneta i Piotr, ekipa W17A