IMG_7644

28 stycznia 2005 roku odbyło się pierwsze spotkanie pierwszej ekipy lubelskiej. 10 lat później 31 stycznia 2015 obchodziliśmy cynową rocznicę zapoczątkowania Ruchu END w Lublinie. W jubileuszu uczestniczyły: ekipy lubelskie, doradcy duchowi 1 i 2 ekipy lubelskiej – ks. Henryk Lachur oraz br. Berard Lasyk, para pilotująca pierwszą ekipę lubelską – Krysia i Andrzej Pruszkowie oraz para odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego – Beata i Marcin Pińkowscy. Duchowo łączyli się z nami pierwsi doradcy duchowi pierwszej ekipy br. Piotr Zajączkowski i ks. Marek Strycharski.

Spotkanie rozpoczęliśmy zawiązaniem wspólnoty przy kawie, herbacie i cieszeniu się z możliwości rozmów. Następnie uczestniczyliśmy w Eucharystii dziękczynnej za duchowy rozwój i świadectwo życia małżeństw z I ekipy lubelskiej. Prosiliśmy również o dalsze łaski dla rejonu lubelskiego. W homilii br. Berard przypomniał nam, że powinniśmy być wdzięczni za odwagę kobiety, która przyszła w 1938 do ojca Caffarela i prosiła o przewodnictwo duchowe. To spotkanie doprowadziło do Ruchu, w którym jesteśmy obecnie. My dodatkowo jesteśmy wdzięczni wszystkim małżeństwom z pierwszej ekipy lubelskiej za odwagę i wytrwałość, a szczególnie Halince i Jankowi Dąbrowskim za to, że poczuli działanie Ducha Świętego i zaangażowali się w tworzenie tej pierwszej ekipy.

Po Eucharystii Danusia Smolarz i Ula Grab przedstawiły prezentację z bogatej historii rejonu lubelskiego. Każde wydarzenie budziło fale wspomnień, dzięki czemu uczestnicy dzielili się emocjami z nimi związanymi. Po prezentacji Beata i Marcin Pińkowscy przypomnieli słowa o. Caffarela nt. charyzmatu założycielskiego Ruchu END. Na koniec była pyszna agapa i tort, który był podarunkiem drugiej i trzeciej ekipy dla jubilatów.

Życzymy kolejnych lat z Chrystusem w sercu
Krysia i Andrzej Pruszkowie
Beata i Marcin Pińkowscy