Kolędowanie czas zacząć!

Niedziela Świętej Rodziny, pierwsza po Bożym Narodzeniu, to najlepszy czas na kolędowanie. Tak zdecydowały małżeństwa dwóch wieluńskich ekip i w niedzielne popołudnie 28 grudnia 2014 r. Mszą Świętą w Kościele ss. Bernardynek pw. Św. Mikołaja w Wieluniu rozpoczęły budowanie wspólnoty małżeństw i rodzin Ruchu END z kolędami na ustach. Mszę świętą w intencji rodzin END odprawili doradcy duchowi ekip ks. Zygmunt Wróbel i ks. Jarosław Boral.   

Kolędowanie rozpoczęło się bezpośrednio po mszy świętej, gdzie w niezwykle pięknej oprawie Jezusowego żłóbka (siostry Bernardynki znane są z wyjątkowych dekoracji bożonarodzeniowych, które szczególnie upodobali sobie najmłodsi), przy akompaniamencie Jakuba Jurdzińskiego z pierwszej ekipy wieluńskiej, popłynęły polskie kolędy. Odwiedzający świątynię wierni z entuzjazmem włączali się do śpiewu dając jednocześnie świadectwo swojej wiary.

Dalsza część spotkania, już w formie agapy, odbyła się w udostępnionym przez siostry Bernardynki refektarzu, gdzie kolędowaniu towarzyszyły skrzypce w rękach Jakuba i śmiech gromadki dzieci. Kolędowanie w Wieluniu – pierwsze w tak dużym gronie – było Bożym czasem dla nas wszystkich, dziękujemy Panu za dar tego spotkania.

Paulina i Mariusz Borkowscy