W dniach od 15 do 22 lipca 2007 roku odbyło się Międzynarodowe Kolegium z udziałem wszystkich par odpowiedzialnych za Regiony i Super Regiony Equipes Notre-Dame oraz niektórych doradców duchowych ekip.

Spotkanie było prowadzone przez Międzynarodową Ekipę Odpowiedzialną – ERI. Miejscem spotkania był klasztor z XVI wieku – Ushaw College – w Durham / środkowa Anglia /, położone za miastem, otoczone piękną przyrodą, która dawała klimat wielkiego spokoju i ciszy. Obecnie w tym klasztorze mieści się seminarium duchowne.

Pary małżeńskie z różnych stron świata, w tym także z Polski, dzieliły się życiem swoich ekip, ukazując różnorodność swoich doświadczeń i potrzeb. Myślą przewodnią wszystkich spotkań, konferencji i modlitw, były słowa Jezusa Chrystusa, skierowane do Samarytanki “O, gdybyś znała dar Boży…” ( J, 4,10 ). Tematyka tych refleksji uświadomiła wszystkim ważność powołania Bożego i służby.

Przedstawiono i omówiono kierunki działania Ruchu na najbliższe trzy lata. Specjalny czas był poświęcony zbliżającej się 60 rocznicy ogłoszenia Karty END. O. Dominik Markovitz OP, postulator procesu beatyfikacyjnego Założyciela Ruchu, przekazał informacje o przebiegu procesu a w swoim wystąpieniu podzielił się wspomnieniami osobistych spotkań z O.Caffarelem.

Kolegium przebiegało w duchu wielkiej przyjaźni, radości i wzajemnej serdeczności. Na zakończenie, pary małżeńskie z ekip, z najbliższych okolic Durham, przygotowały uroczystą Eucharystię, którą celebrował Biskup Newcastle, a potem odbyło się wspólne świętowanie.

Galeria zdjęć