W dniach 3-4 grudnia 2016 roku odbyło się Kolegium Regionu 2. Gościł nas ojciec Dezyderiusz Jan Pol w swoim klasztorze przy ul. Modzelewskiego w Warszawie.

W kolegium wzięły udział pary sektorów należących do Regionu 2 czyli para Sektora Mazowieckiego A – Beata i Marcin Pińkowscy wraz ze swoimi parami łącznikowymi, para Sektora Mazowieckiego B – Beata i Piotr Michalscy, ze swoimi parami łącznikowymi, para Sektora Podlaskiego – Wiesia i Krzysztof Staniszewscy również ze swoimi parami łącznikowymi. Nie dojechały niestety para Sektora Białoruskiego, którą zamieć na drodze zawróciła do domu oraz para Sektora Węgierskiego, której urodziła się córeczka. Nad organizacją czuwała para odpowiedzialna za rekolekcje w Regionie 2 – Dorota i Stefan Pomorscy a całość przygotowała i poprowadziła para Regionu 2 czyli Katarzyna i Marek Rymszowie.

Był to wspaniały czas dzielenia się życiem sektorów, którym towarzyszyły prezentacje pokazujące ile pracy wkładają wszystkie pary posługujące w sektorach (z parami sektorów na czele) w ich rozwój duchowy i ilościowy. Był też czas na podsumowanie posługi par łącznikowych a także na namysł dotyczący naszego wychodzenia na peryferia a jednocześnie nie zatracania swojej tożsamości. Konieczności pogłębiania formacji i potrzeby powoływania nowych par posługujących, zwłaszcza pilotujących.

Następne takie kolegium za rok, mamy nadzieję, że już w pełnym składzie.

Katarzyna i Marek Rymszowie

Para Odpowiedzialna Regionu 2