Tradycją w Regionie 3 stało się, że okres adwentu rozpoczynamy na spotkaniu Kolegium Regionu 3 w towarzystwie par sektorów, par łącznikowych, księży – doradców duchowych oraz innym małżeństw posługujących w Ruchu. Tym razem w dniach 25-26 listopada spotkaliśmy się w salezjańskim ośrodku rekolekcyjnym w Szczyrku. W tym samym miejscu jest również Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski potocznie zwane “Górką”. Tak więc i fizycznie i duchowo wyszliśmy na górę na czas modlitwy i budowania wspólnoty.

Jako jedni z prowadzących przeżywaliśmy stres, jak to będzie, kto przyjedzie, czy wszystko uda się przeprowadzić zgodnie z planem… Jednak to co nas zaskoczyło na miejscu to fakt, że wszystko było już przyszykowane. I nie mówmy tylko o sprawach organizacyjnych, bo nad tymi czuwali nieocenieni Aurelia z Andrzejem. Pan Bóg już dawno zatroszczył się o ten czas. Przygotowywał serca prowadzących i uczestników, uwrażliwił nas na swój głos.  Zauważyliśmy, że wszyscy współtworzyli spotkanie chętnie dzieląc się doświadczeniem; że nieuzgadniane wcześniej konferencje, czytania oraz kazania podczas mszy współgrają, dopełniając się treścią. Znalazł się nawet czas na oglądnięcie krótkiego fragmentu początku meczu Polska – Arabia Saudyjska oraz jego końcowych minut. Za wyrzeczenie przedłożenia formacji nad sportowe emocje wszystkim serdecznie dziękujemy. Swoją drogą i wynik i grę reprezentacji oddaliśmy później w Koronce do Miłosierdzia Bożego. Jesteśmy również wdzięczni za zaangażowanie doradcy duchowego regionu o. Jozue oraz za obecność doradców duchowych wszystkich sektorów. Duch Święty prowadził, a my daliśmy się mu prowadzić.

Podczas spotkania bardzo wyraźnie wybrzmiało jak ważne dla rozwoju duchowego jest dawanie świadectwa, z troską o wiarę innych. Przekonywaliśmy się, że komunikacja to za mało, że naszym zadaniem jest budowanie więzi z innymi,  jak również z Bogiem. Dzieliliśmy się życiem w Sektorach. Zastanawialiśmy się nad tym jak przejawia się kolegialność we wspólnocie. Nie unikaliśmy trudnych tematów – rozmawialiśmy o tym, jak rozróżnić we wspólnocie zagubioną owieczkę od wilka w owczej skórze.

Szczególnie polecamy odsłuchanie konferencji o dawaniu świadectwa, które można znaleźć w kolejnym wpisie na stronie END.

Chwała Panu!

Ania i Leszek

Link do filmiku z Kolegium – w telegraficznym skrócie.