19.JPGW dniach 21 – 22 kwietnia 2012 r. w Grąblinie k/Lichenia Starego w Klasztorze Sióstr Zakonu Najświętszej Maryi Panny (Kościół p.w. Matki Bożej Dziesięciu Cnót Ewangelicznych) odbyło się Kolegium Regionu END Polska.

Myślą przewodnią spotkania było hasło: Miłość i pokora – zasadą postępowania – „A zatem proszę was, bracia, przez miłosierdzie Boże, abyście dali ciała swoje na ofiarę żywą, świętą, Bogu przyjemną, jako wyraz waszej rozumnej służby Bożej. Nie bierzcie więc wzoru z tego świata, lecz przemieniajcie się przez odnawianie umysłu, abyście umieli rozpoznać, jaka jest wola Boża: co jest dobre, co Bogu przyjemne i co doskonałe” (Rz 12, 1-2). Refleksje na ten temat przedstawił Doradca Duchowy Ekipy Regionu. Następnie małżonkowie dzielili się jak to wezwanie odczuwają i przeżywają.

Pary Sektorów dzieliły się życiem w swoich sektorach, w tym Para Sektora Kujawskiego podsumowała 3 lata pracy w związku z zakończeniem ich posługi w tym roku formacyjnym.
Następnie poszczególne pary Ekipy Regionu przedstawiły życie w Regionie związane z rekolekcjami, wydawaniem Listu, finansami, Stowarzyszeniem Przyjaciół Ojca Caffarela, orędownictwem.

Omówiono również sprawy organizacyjne związane z Pielgrzymką naszego Ruchu, która w tym roku odbędzie się do Matki Bożej Licheńskiej w dniu 19 maja 2012 r.

Poruszono również dalsze sprawy wyjazdu na XI Zgromadzenie END do Brasilii.

W czasie Eucharystii źródła i szczytu każdego dnia szczególnie polecaliśmy sprawy Ruchu oraz wszystkie małżeństwa należące do ekip.

Galeria zdjęć