Tydzień temu, w XXIX niedzielę zwykłą – 17 października, po południu, trzy małżeństwa Equipes Notre-Dame z Bydgoszczy, mając wielką chęć wspólnego spędzania czasu, zorganizowały podchody w pobliskim bydgoskim lesie w dzielnicy Glinki.

Agnieszka i Mariusz Górzyńscy przygotowali wszystkie potrzebne materiały, a więc: instrukcje dla grupy goniącej, które były umieszczane w przeróżnych miejscach – w korze drzew, na krzakach oraz w ściółce leśnej; oznakowanie drogi wraz ze specjalnymi symbolami informującymi o czekających do realizacji zadaniach.

Podzieliliśmy się na dwie grupy. Pierwsza grupa to Agnieszka Górzyńska i Kasia Zajączkowska wraz z 6-letnią Olą oraz dwumiesięczną Anią. To one wyruszyły 20 minut wcześniej i przygotowały trasę oraz nakreśliły ślady wraz z instrukcjami.

Druga grupa – Ula i Andrzej Domańscy wraz z dziećmi: Piotrkiem i Igą, Mariusz Górzyński wraz z synami: Boguszem i Miłoszem a także Waldek Zajączkowski wraz z córką Agnieszką. Zadaniem tej grupy było znaleźć znaki prowadzące w głąb lasu oraz odnajdywać ukryte kartki z zadaniami do wykonania przez wszystkich.

Wśród wszystkich 7 zadań, były takie jak: podanie dat urodzenia swoich rodziców, uzbieranie pokaźnej ilości szyszek, obejmowanie pnia wysokiej sosny i jej pocałowania czy też trzymania się za ręce aż do następnego punktu z kopertą.

Na końcu dla wszystkich dzieci i nie tylko, czekały słodkie nagrody i prezenty, którymi wszyscy się cieszyli!

Po zakończonych podchodach udaliśmy się z gościną do domu Agnieszki i Mariusza na wspólną kolację oraz wspólne rozmowy o codziennych sprawach.

To niedzielne popołudnie wspólnie spędzone długo zapamiętamy jako okazję do integrowania się małżeństw naszej ekipy.

Waldek i Kasia Zajączkowscy

Galeria zdjęć