Spotkanie Doradcow Duchowych Ekip Mazowieckich ENDW sobotę 17 listopada 2012 w klasztorze oo. Franciszkanów na warszawskim Mokotowie miało miejsce spotkanie Doradców Duchowych ekip z Sektora Mazowieckiego END. Gospodarzem spotkania był o. Dezyderiusz Jan Pol, doradca Ekipy Sektora, a współorganizatorami Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego.

W spotkaniu udział wzięło ośmiu kapłanów. Oprócz o. Dezyderiusza był to o. Sebastian Marcinkowski z Łomży oraz księża posługujący w Warszawie: ks. Krzysztof Bodecki, ks. Adam Sycz, ks. Adam Zelga, ks. Grzegorz Jankowski, a także dwaj kapłani właśnie rozpoczynający współpracę z Ruchem: ks. Maciej Kosewski i ks. Piotr Markiewicz.

Spotkanie służyło wymianie doświadczeń związanych z pełnieniem posługi Doradcy Duchowego ekipy. Jak zaznaczył o. Dezyderiusz, takie rozmowy w gronie doradców są nie do przecenienia, gdyż Doradcy Duchowi obecni są w ekipach nie na zasadzie członkostwa w Ruchu END, ale sprawowania posługi kapłańskiej i w pewnym stopniu sami dookreślają charakter tej obecności.

Listopadowe spotkania Doradców Duchowych stają się powoli tradycją w Sektorze Mazowieckim Ruchu END.

Kasia i Marek Rymsza
Para Odpowiedzialna Sektora Mazowieckiego