IMG_5399.JPGChcemy się podzielić z Wami wydarzeniem, którego pomysł pojawił się rok temu podczas Wielkiego Postu. Otrzymaliśmy wtedy od naszego znajomego kapłana tekst drogi krzyżowej przeznaczony specjalnie dla małżonków. Pomyśleliśmy z Justyną że może warto by było taką drogę krzyżową poprowadzić w naszej parafii aby dać świadectwo małżeństwa katolickiego, trochę przedstawić Ruch Ekip Notre Dame parafianom a mieliśmy maleńką nadzieję, że może jakieś małżeństwo zainteresuje się formacją w ruchu.

Wsparci obecnością małżonków naszej jedynej w tym momencie ekipy w Jeleniej Górze, poprowadziliśmy drogę krzyżową przy przychylności naszych księży na czele z księdzem proboszczem Andrzejem Bokiejem. Jednak aby było to piękniejsze wydarzenie poprosiliśmy o ubogacenie nabożeństwa muzyką nasz parafialny zespół Fides, który z radością przyjął naszą prośbę. Było to dla nas wielkie przeżycie zarówno wewnętrznie jak i zewnętrznie, gdyż rozważania wzięte wprost z życia małżeńskiego w odniesieniu do męki i śmierci Jezusa Chrystusa. Pobudziły nas do głębokiej refleksji nad drogą jaką wspólnie kroczymy.

Nasza nadzieja została wysłuchana przez opatrzność Bożą, gdyż zaraz po nabożeństwie zgłosiło się do nas młode małżeństwo – Iwona i Adam Janczewscy, którzy wyrazili chęć poznania bliżej Ruchu. I tak poprowadzeni w ciągu roku od tego momentu dołączyło do naszej małej ekipy.

Pomyśleliśmy że w tym roku warto powtórzyć to przedsięwzięcie ale na większą skalę – za pomocą naszych małżeństw wybadaliśmy możliwości w innych wspólnotach parafialnych w których na co dzień działają. I tak udało się skoordynować cztery parafie w których poprowadziliśmy wsparci naszymi małżeństwami Drogi Krzyżowe.

Na początek w sprawdzonej już naszej Parafii p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego (dawniej garnizonowej) w Jeleniej Górze, gdzie ponownie mogliśmy liczyć na wsparcie zespołu Fides. W kolejny piątek zagościliśmy w parafii z której się wywodzimy – p.w. Św. Jana Chrzciciela u Ojców Pijarów w Jeleniej Górze – Cieplicach, w której droga krzyżowa odbyła się we współpracy z kręgiem Domowego Kościoła działającego przy parafii. Proboszcz Parafii – Ojciec Stefan Wojda jak i małżonkowie przyjęli nas z otwartością i radością.

W kolejny piątek Wielkiego Postu zagościliśmy w Parafii p.w. Matki Bożej Miłosierdzia również w Jeleniej Górze – Cieplicach która jest rodzinną parafią naszej pary odpowiedzialnej ekipy – Kasi i Łukasza Ładomirskich. Teksty które zaproponowaliśmy zostały dodatkowo wzbogacone rozważaniami proboszcza parafii – księdza Józefa Steca.

Zwieńczeniem naszej “pielgrzymki” Drogami Krzyżowymi była wizyta w Parafii p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w Karpnikach, której przewodniczy w roli proboszcza ksiądz Ireneusz Kościk, który jednocześnie jest doradcą duchowym naszej ekipy. Nasz kapłan przyjął nas z wielką radością gdyż kierowana przez niego wspólnota jest małą wiejską parafią a nasze świadectwo pomogło ubogacić jej życie.

W tym miejscu także wielkie podziękowania dla wspomnianego wcześniej zespołu Fides, który również poproszony kolejny raz nie odmówił i ubogacił śpiewem Mszę Świętą jak i Drogę Krzyżową która została przeprowadzona bezpośrednio po niej.

Pokładamy nadzieję w Bogu, że udzieli nam owoców na swoją chwałę. Pozdrawiamy serdecznie życząc wszystkim Ekipom Błogosławionych Świąt Wielkiej Nocy, aby Chrystus w nas na prawdę zmartwychwstał. Alleluja !

Justyna I Radosław Iwańcowie