Tak zatytułowane rekolekcje odbyły się w Pniewach koło Poznania, w sanktuarium św. Urszuli Ledóchowskiej, w dniach 13-15 lutego br. Św. Urszula otaczała nas swoją opieką, a siostry urszulanki przyjęły nas bardzo życzliwie stwarzając nam wspaniałe warunki pobytu.

To były piękne rekolekcje prowadzone przez ks. Tomasza oraz dwa małżeństwa dające świadectwo życia małżeńskiego i posiadające doświadczenie formacji chrześcijańskiej. Był to czas działania Ducha Świętego.

Przyjechało 8 par narzeczonych. Wspaniali młodzi ludzie pragnący zwiększyć swoją wiedzę z zakresu budowy relacji małżeńskich, by ich małżeństwo stawało się drogą do świętości. Zaangażowanie tych młodych ludzi było imponujące. Dotyczyło nie tylko czasu zajęć (proszono o dodatkowe zajęcia), ale także Eucharystii i adoracji Najświętszego Sakramentu. Każda minuta czasu wolnego wypełniona była przez wspólne rozmowy, spacery, czy indywidualne spotkania z kapłanem.

Dla nas był to czas łaski. Dziękujemy tą drogą ks. Tomaszowi za piękną posługę kapłańską, Ewie i Maciejowi za przyjaźń, świadectwo życia małżeńskiego i trud prowadzenia konferencji. Małej Klarze dziękujemy za obecność, gdyż była takim małym nauczycielem miłości.

Narzeczonym życzymy, by ich małżeństwo stawało się dzień po dniu drogą do świętości.

Bernadeta i Piotr