W sobotę 12. września,  w liturgiczne wspomnienie Imienia Maryi, w parafii pw. Matki Bożej Królowej Męczenników w Radulach odbyło się rozpoczęcie roku formacyjnego w Sektorze Podlaskim Equipes Notre-Dame. Powitała nas para sektora Halina i Kazimierz Łupińscy i przedstawiła tegoroczny temat formacyjny „Małżeństwo – sakrament misji”. Misja powinna być głęboko ukierunkowana na dawanie świadectwa, które pozwala ujawnić charyzmat END w miejscach w których żyjemy.

Po krótkim powitaniu adorowaliśmy Pana Jezusa obecnego w Najświętszym Sakramencie. Rozważaliśmy słowa przysięgi małżeńskiej „ślubuję ci miłość, wierność, uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci”. Spojrzeliśmy na własne małżeństwa, czy jest w nich wiele radości, pokoju i wzajemnej miłości? Czy zaprosiliśmy Jezusa do swojego małżeństwa? Czy umiemy docenić to, że sam Bóg pobłogosławił nasz związek? Rozważania zakończyliśmy Litanią Małżonków.

Najważniejszym punktem naszego spotkania była Eucharystia w intencji rozwoju duchowego naszych małżeństw koncelebrowana przez doradców duchowych Sektora Podlaskiego. Homilię wygłosił ks. Tomasz Grabowski doradca duchowy ekipy Łomża-2. Zaznaczył że małżeństwo zawsze należy budować na skale jaką jest Jezus Chrystus i jego nauka. Tylko zbudowane na mocnym fundamencie ma szanse przetrwania. Budowane na piasku narażone jest na ciągłe przeciwności z którymi nie będzie w stanie sobie poradzić. Przykładami z życia ks. Tomasz trafił do naszych serc i pobudził do refleksji nad naszym postępowaniem.

Swoją obecnością zaszczycili nas Maja i Leszek Kukułkowie z Sektora Śląskiego, którzy wygłosili konferencję na temat modlitwy wstawienniczej. Dowiedzieliśmy się że na całym świecie są małżeństwa, które modlą się w łańcuchu modlitewnym. Należą oni do Rodziny Orędowników. Proszą Boga w intencjach ludzi którzy potrzebują modlitwy.

Doradca duchowy ekipy Sektora Podlaskiego ks. Robert Szulencki w konferencji rozwinął temat formacyjny „Małżeństwo – sakrament misji”. Zachęcił nas, abyśmy byli misjonarzami, abyśmy odważnie odpowiedzieli Bogu – „oto ja poślij mnie”. Aby ten rok nie był czasem straconym, a zyskanym pod względem duchowym trzeba „zakasać rękawy” i realizować zadania z karty END. Na zakończenie Pary Odpowiedzialne zostały obdarowane świecami i posłane do posługi w ekipach. Spotkanie zakończyliśmy radosnym Magnificat.

Pragniemy serdecznie podziękować ks. proboszczowi Arkadiuszowi Ryłce za ciepłe przyjęcie nas w parafii Radule. A nade wszystko dziękujemy Bogu i naszej Pani za to że mogliśmy razem się spotkać i wspólnie modlić. Chwała Panu!

Ekipa Grajewo 1
Foto: Andrzej Garlicki