DSC_0579Jest cicho, na ołtarzu On, ukryty, czysty, promieniujący miłosierdziem. Za Nim Ona sekretarka miłosierdzia jakby pilnowała tego skarbu ukrytego w Hostii. Trzyma w ręku księgę – dzienniczek orędzia Chrystusowego, a może trzyma Biblię drogę do serca tego, któremu zawierzyła całe swoje życie. U stóp ołtarza my, niegodni, ale stworzeni z Jego woli, obdarowani nadzwyczajnym darem – Jego Miłosierdziem. Zanieśliśmy naszą modlitwę:

“Drogi Jezu, w hostii skryty, oto przychodzimy, by stanąć przed Tobą wołając „Oto ja, poślij mnie”. Przychodzimy, byś otworzył nasze serca na miłosierdzie Boże, szczególnie w rozpoczynającym się już za 4 dni Nadzwyczajnym Jubileuszu Miłosierdzia.

Przychodzimy jako małżonkowie Ekip Notre-Dame, chcąc w ten piątkowy wieczór, przez te najbliższe 2 godziny, zawierzyć Twojemu miłosiernemu Ojcu naszą małżeńską miłość ze wszystkimi jej radościami i troskami. Chcemy Ci zawierzyć nasze rodziny, naszych najbliższych, nasze wspólnoty parafialne, naszą diecezję – by każdy z nas w tym nadchodzącym czasie mógł doświadczyć spotkania z Bogiem, który jest miłosierdziem. By każdy z nas dzięki temu poznaniu mógł świadczyć o Bogu bogatym w miłosierdzie i by każdy z nas mógł okazywać miłosierdzie bliźniemu. Dlatego przychodzimy tutaj, do Łagiewnik, gdzie św. siostrze Faustynie Chrystus Pan przekazał całemu światu orędzie o Bożym miłosierdziu. Przychodzimy, by przez modlitwę, adorację przygotować się na jubileusz.”

Dziękujemy Wam drodzy małżonkowie za udział, za przygotowanie, szczególnie Basi i Mateuszowi, Magdzie, Romie, Jerzemu i Jakubowi. Chwała Panu. Teresa i Krzysztof Najderkowie Para Odpowiedzialna Sektora Małopolskiego