Sobota 18 października to był wyjątkowy dzień. Przygotowaliśmy obsługę Mszy św. dziękczynnej za zakończenie procesu beatyfikacyjnego o. Henri Caffarela na szczeblu diecezjalnym, Różaniec i Nieszpory. I nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że przez cały dzień, a właściwie jeszcze wieczór dnia poprzedniego, towarzyszył nam dziwny niepokój, wszystko nabierało nowego wymiaru. Nasze plany korygował Duch Święty poprzez kierowanie nami ”po swojemu”. Nawet telewizja wydała się być tego popołudnia duchowo z Nami poprzez projekcję filmu o Papieżu Pawle VI.
Tak więc o godz. 17 zebraliśmy się w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w Międzychodzie i rozpoczęliśmy Nieszpory, które poprowadził Nasz Doradca Duchowy Ks. Roman Grocholski. Podczas Nieszporów zanosiliśmy Modlitwę Wstawienniczą z prośbą o beatyfikację Ojca Caffarela . Łączyliśmy się w ten sposób w godzinie modlitwy z całym Ruchem END, a zwłaszcza z członkami Ruchu zgromadzonymi w Kościele Św. Augustyna w Paryżu. Następnie obydwie Ekipy z Międzychodu włączyły się w modlitwę różańcową, którą również podziękowaliśmy Panu Bogu i Matce Bożej za zakończenie I etapu beatyfikacji Naszego Założyciela. Podczas Mszy św. włączyliśmy się poprzez posługę i przygotowanie Modlitwy Powszechnej w modlitwy całego Kościoła za przyczyną Patrona Tego Dnia św. Łukasza, pamiętając w nich szczególnie o Naszym Założycielu.
Po Mszy św. Ekipa Międzychód 2 udała się na swoje spotkanie formacyjne, a nasza – Międzychód 1 – spotkała się przy kawie, by zakończyć tę duchową ucztę skromnym pokrzepieniem ciała.

Ewa i Zenek Nygowie