P1020669aPopołudnie, sobota 18 października 2014 r. Tego dnia w Paryżu w kościele św. Augustyna delegacje z różnych krajów – Regionów, w tym również z Regionu Polska, uczestniczyły w ważnej dla naszego Ruchu uroczystości – w zakończeniu pierwszego etapu procesu beatyfikacyjnego Ojca Henri Caffarela na szczeblu diecezjalnym.
Małżonkowie naszego Sektora, ci , którzy mogli, przybyli do kościoła Św. Jana Vianney na Sołaczu w Poznaniu, by połączyć się duchowo z wszystkimi członkami Equipes Notre – Dame całego świata. Dziękowaliśmy Panu Bogu za tego wyjątkowego kapłana, jakim był Ojciec Caffarel, za Jego życie i duchowe dziedzictwo, które pozostawił wszystkim pragnącym zgłębiać tajemnicę sakramentu małżeństwa. Cieszyliśmy się z obecności doradcy duchowego naszego Sektora ks. Andrzeja Pryby, który przyjechał z Ciechocinka, by sprawować Eucharystię i skierować do nas Słowo.
Uczestnicy spotkania mieli przy okazji możliwość wysłuchania krótkiej prelekcji na temat kościoła, który zasługuje na uwagę ze względu na wyjątkowo piękną architekturę i swoisty klimat. Poznaliśmy też pokrótce historię dzielnicy Sołacz i parafii p.w. Św. Jana Vianney, a po Eucharystii wielu z nas uczestniczyło w parafialnym nabożeństwie różańcowym. Podczas naszych modlitw polecaliśmy Panu Bogu, za przyczyną O. Caffarela przyszłość naszego Ruchu, chorych i małżeństwa przeżywające trudności.
Wszystkim, którzy w tym czasie czuwali i zachowali duchową łączność ze Wspólnotą naszego Ruchu z serca dziękujemy.
Łączymy się z Wami w modlitwie Magnificat.
Ania i Jurek Kolbuszowie