Kochani! Niech będzie pochwalony Jezus Chrystus!

Wiemy, że powinniśmy coś napisać, ale jesteśmy zdruzgotani. Żadne sensowne słowa nie przychodzą do głowy. Właściwie jedyną możliwą odpowiedzią na to co się wydarzyło na Ukrainie, na ten nieludzki atak Rosji na spokojnie żyjących ludzi jest modlitwa. Wiemy, że wszyscy się modlicie. Prosimy, bądźcie wytrwali w modlitwie.
Załączamy zdjęcie – prezent jaki otrzymaliśmy od małżeństw ukraińskich, gdy kończyliśmy naszą posługę wśród nich.  Ten prezent wisi cały czas w naszym pokoju. Po drugiej stronie wiszą dwie wstążeczki niebiesko-żółte, symbolizujące Ukrainę. Dostaliśmy je, zdjęte z samochodu, po zakończeniu protestów na Majdanie.  Wtedy pomyśleliśmy sobie, że złożona danina krwi przyniesie oczekiwane owoce. I myślimy, że przyniosła i przynosi, ale wolność zawsze wiąże się z ofiarami. Wierzymy, że te kolejne ofiary w nieznanej dla nas przyszłości przyniosą wolność narodowi ukraińskiemu. O te dary modlić się będziemy nieustannie, pamiętając w szczególny sposób o tych, których poznaliśmy i którzy podążają, podobnie jak my, drogami do świętości. Będziemy również modlić się o przemianę tej części narodu rosyjskiego, który nie umie odróżnić dobra od zła, który akceptuje podejmowane przez Rosję działania.
Modlitwa za Ukrainę ogarnęła cały świat. Włączyły się w to małżeństwa z Ruchu Equipes Notre-Dame. Dołączamy tylko niektóre wpisy jakie otrzymaliśmy na WhatsUpie.

Szczęść Boże – Magnificat.
Helena i Paweł Kukołowiczowie

Pawel,Elena , we pray for you and all people of Ukraine. We sent your message to all belgian teams


Belgia

En union de prière
Paix pour l’Ukraine et pour le monde
Liban

En union de prière
Paix pour l’Ukraine et pour le monde
Niemcy

Antoine Leclerk: Dear Helena, Dear Pawel,
We pray for peace in Ukraine. We think a lot about the teams in Ukraine, about Father Joseph, and about their pilot couple.
Thérèse and Antoine Francja


Nous sommes très unis au peuple Ukrainien et à ses voisins.
Francja Doradca duchowy

En union de prière au peuple Ukrainien que le Dieu vous protege


Syria

I jeszcze mail jaki otrzymaliśmy:
Chère Helena, cher Pawel,
nous sommes consternés par la situation en Ukraine et vous pouvez être assurés de nos prières pour vous deux, les équipiers d’Ukraine, les Ukrainiens et la paix entre les peuples. Vous trouverez ci-dessous le courriel qui a été envoyé aux 20 000 équipiers de la Super-Région France-Luxembourg-Suisse pour les inciter à prier comme vous le demandez.

Dans l’Espérance de l’avènement du Royaume de Dieu nous vous portons dans notre prière et nous vous redisons toute notre amitié.
Catherine et Christophe

Catherine et Christophe Bernard
Couple responsable des Equipes Notre-Dame France-Luxembourg-Suisse