W dniu 01.03.2013 w Bierawie na plebani naszego doradcy duchowego ks. Norberta odbyło się comiesięczne spotkanie naszej ekipy, w którym uczestniczył biskup pomocniczy diecezji opolskiej – ks. bp Rudolf Pierskała oraz para odpowiedzialna naszego sektora Bernadeta i Piotr Dylowie. Cieszymy się, że jeden z następców Apostołów umacniał swoją obecnością i słowem nasze zgromadzenie. Patrząc na herb naszego biskupa byliśmy przekonani, że sprawy małżeństw i rodzin są mu bardzo bliskie. Oczywiście bezpośrednie spotkanie to potwierdziło. Nasz dostojny gość uczestniczył w całym spotkaniu, słuchał tego czym się dzielimy oraz sam dzielił się realizacją swojej posługi biskupiej. Na zakończenie spotkania przekazał nam kilka swoich myśli, które można streścić następująco:

1) Fundamentem każdego chrześcijanina – więc także małżonków katolickich powinna być Eucharystia. Niezależnie od trudności i zawirowań wokół nas możemy być pewni, że tam jest Jezus!

2) Małżonkowie modlący się razem uobecniają Jezusa!  (“Bo gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje, tam jestem pośród nich” Mt 18,20). Małżeństwo ma przywilej przywoływania Jezusa!

3) Matka Boża jest dla nas przykładem jak wcielać Słowo Boże w życie. Bardzo pięknie i prosto opisał to w swojej encyklice  Verbum Domini, papież Benedykt XVI. Można to streścić w 4 punktach. Czytając Pismo Św. powinniśmy:

  • przyswoić treść tego co czytamy – zrozumieć dany fragment;
  • co dany tekst mówi mi osobiście;
  • co ja odpowiem Panu Bogu na słowo skierowane do mnie (uwielbienie, dziękczynienie, przeprosiny, prośba);
  • jakiego nawrócenia Pan Bóg ode mnie oczekuje.

Umocnieni pasterskim błogosławieństwem biskupa Rudolfa oraz zachętą aby trwać przy Panu Jezusie i swoich dobrych postanowieniach mimo przeciwności, powróciliśmy do naszej codzienności.

Chwała Panu!

Gosia i Waldek