W dniach od drugiego do czwartego czerwca 2017 roku odbyła się sesja na zakończenie pilotażu przez Ekipę z Gdańska. Przebywaliśmy w Domu Pielgrzyma, przy Sanktuarium Matki Bożej Trąbkowskiej w Trąbkach Wielkich niedaleko Pruszcza Gdańskiego. Jest to jedno z najistotniejszych sanktuariów maryjnych archidiecezji gdańskiej, w którym przedmiotem kultu jest cudowny, koronowany obraz Matki Boskiej Trąbkowskiej. Od dawnych czasów celem licznych pielgrzymek był cudowny obraz Matki Bożej.W 1987 r. cudowny wizerunek został koronowany przez Ojca Świętego Jana Pawła II podczas Mszy św. w Gdańsku-Zaspie.

W sesji wzięło udział 6 małżeństw z Gdańska wraz ze swymi dziećmi (ponad dwadzieścioro dzieci), opiekun Duchowy Ekipy ks. Łukasz Idem, para pilotująca Hania i Zdzisław Perlik oraz Para Odpowiedzialna Regionu I Honorata i Sławek Pakuła.

Po przyjeździe do domu pielgrzyma i kolacji spotkaliśmy się w sanktuaryjnym kościele przed obrazem Matki Bożej Trąbkowskiej na Eucharystii, którą sprawował i wygłosił pierwszą naukę ks. Łukasz.

Po Eucharystii przed Najświętrzym Sakramentem uroczyście adorowaliśmy naszego PANA.

Następnego dnia odbyły się konferencje, które wygłosili Honoratka i Sławek Pakułowie na temat Karty Ruchu i Struktury Ruchu a ks. Łukasz wygłosił wspaniałą konferencję na temat Duchowości Małżeńskiej.

Po obiedzie obejrzeliśmy film o o. Caffarelu.

Na uroczystej Mszy Świętej sprawowanej przez ks. Łukasza Idema, w obecności Pary Odpowiedzialnej Regionu I Honoraty i Sławka Pakułów, pary pilotującej Hani i Zdzisia Perlik oraz przybyłych gości z Gdańska, Magdy i Michała Horodeckich oraz Tomka Kozłowskiego delegatów z Ekipy która przyjęła Kartę Equipes Notre-Dame w ubiegłym roku oraz z Torunia Hani i Kazika Brezów i Chełmży Bogdy i Mariana Śliwińskich, 6 par uroczyście złożyło przyrzeczenie i przyjęło Kartę Equipes Notre-Dame. Wszyscy zostali obdarowani przez Parę Regionu drobnymi upominkami upamiętniającymi tę wzniosłą chwilę ich nowej drogi małżonków do głębokiej wspólnej miłości.

Dziękujemy Panu Bogu, że mogliśmy się spotkać z małżeństwami, które swoim świadectwem wiary, poszukiwaniem własnej drogi rozwoju duchowego były dla nas prawdziwą radością i inspiracją, którą mogliśmy dzielić przez niemal półtora roku pilotowania wspaniałej Ekipy w Gdańsku.

Hania i Zdziś

P.S.  Hania i Zdziś Perlikowie zostali powołani przez Parę Odpowiedzialną Regionu do pełnienia posługi Pary Łącznikowej dla Ekip w Gdańsku i Gdyni.

Link do zdjęć: https://goo.gl/photos/PPCTsRHzQLvpoyHV6