Nowa ekipa w Grajewie przyjęła Kartę ENDW dniu 5.02.2012 w Grajewie, w Kościele p.w. Św. Ojca Pio, odbyła się uroczystość przyjęcia Karty END przez ekipę składającą się z sześciu małżeństw. Nową grupę do przyjęcia Karty przygotowywali Wiesia i Krzysiek Staniszewscy z Łomży. Na uroczystości goszczono Parę Odpowiedzialną Sektora, Kasię i Marka Rymszów, a także Doradcę Duchowego – ojca Dezyderiusza Jana Pola OFM. Swoją obecnością podkreślili oni doniosłość tej uroczystości.

Członkowie nowej ekipy, w obecności Kapłanów i gości, zadeklarowali przed Chrystusem, iż chcą dążyć do świętości przez Sakrament Małżeństwa, a dzięki zadaniom jakie proponuje Ruch END rozwijać swoją duchowość w bliskości z Bogiem. W dzisiejszym świecie, zdominowanym przez egoizm, małżeństwo i rodzina są bardzo zagrożone. Nowa ekipa z Grajewa jest świadectwem, że życie wypełnione wspólną modlitwą daje nam radość i szczęście, gdyż Jezus jest między nami i właśnie od Niego otrzymujemy miłość, którą możemy ofiarować innym. Wzruszająca była dla nas świadomość chrześcijańska tych młodych małżeństw i ich zapał do kroczenia tą drogą.

Po uroczystości zostaliśmy zaproszeni na poczęstunek. Mogliśmy poznać się bliżej, opowiedzieć o sobie i rozgrzać się przy gorącym posiłku. Bardzo cieszymy się, że mogliśmy brać udział w tym spotkaniu. Nam samym dodało ono nowej siły i zapału do pracy w Ekipie i Ruchu.

Gratulujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tworzenia tej ekipy. To wspaniały owoc Waszej modlitwy i pracy.

Sylwia i Krzysztof Pęscy z Ekipy Zambrowskiej