W dniu Świętych Aniołów Michała, Gabriela i Rafała 29 września 2017 r. w Bazylice Najświętszego Serca Jezusa w Augustowie podczas uroczystej Eucharystii dwie ekipy: z Augustowa i Suwałk przyjęły Kartę Equipes Notre-Dame. Małżeństwa skupione w tych ekipach ponad rok spotykały się podczas comiesięcznych spotkań i poznawały ruch duchowości małżeńskiej Equipes Notre-Dame. 

Ekipom tym towarzyszyły dwa małżeństwa pilotujące, w Augustowie – Wiesia i Krzysztof Staniszewscy, a w Suwałkach – Kasia i Tadeusz Wysoccy. Ci małżonkowie niestrudzenie pokonywali wiele kilometrów z Łomży, aby dzielić się swoim świadectwem życia chrześcijańskiego i zachęcić nowe małżeństwa do kroczenia drogą do świętości, pamiętając o przesłaniu ks. H.Caffarela, że ,,END mają za podstawowy cel pomagać małżeństwom w dążeniu do świętości. Ani więcej, ani mniej”. 
W czasie Mszy Św. ks. Robert Szulencki – doradca duchowy ekipy Sektora Podlaskiego END, w wygłoszonej homilii powiedział o istocie opieki wspaniałych Archaniołów nad rodziną, która jest przedmiotem stałych ataków piekielnych mocy. Mówiła też o tych zagrożeniach wobec rodzin Matka Boża w czasie objawień fatimskich w 1917 r. Jakże potrzebna jest naszym rodzinom opieka Archanioła Michała, jako pogromcy szatana i jego legionów, jak jest ważna rola Archanioła Rafała – boskiego lekarza chorych sytuacji rodzinnych, jakże cenna jest opieka Archanioła Gabriela – który jest aniołem zwiastowania, zmartwychwstania, miłosierdzia i objawienia.

Oprawę muzyczną w czasie mszy zapewnili członkowie z dwóch wcześniej zawiązanych ekip augustowskich. Po Eucharystii gospodarz uroczystości i doradca duchowy nowo powstałej ekipy augustowskiej ks. prałat Wojciech Jabłoński zaprosił wszystkich uczestników na uroczystą agapę, podczas której było coś dla ciała i dla ducha. Nasze wspólne świętowanie zakończyliśmy modlitwą Magnificat i błogosławieństwem towarzyszących nam kapłanów.

Jola i Andrzej Bukowscy z Augustowa