W trakcie Eucharystii rozpoczynającej nowy rok formacyjny 2010/2011 w sektorze kujawskim, w pięknej miejscowości Świerczynki pod Toruniem, miało miejsce radosne wydarzenie – przyjęcie Karty Equipes Notre-Dame przez trzy nowe małżeństwa z Bydgoszczy i Łubianki pod Toruniem: Ola i Robert Matusiakowie z Łubianki, Agnieszka i Mariusz Górzyńscy oraz Andrzej i Ula Domańscy z Bydgoszczy. Wszystkie te trzy pary zakończyły czas pilotażu prowadzonego przez Waldka i Kasię Zajączkowskich.

Ekipa w Bydgoszczy, po różnych doświadczeniach rozpoczęła wraz z całym sektorem kujawskim gorącą modlitwę o rozwój i powstanie nowych ekip. W niedługim czasie – niech Bogu będą dzięki! – Ola i Robert Matusiakowie skontaktowali się z nami i od października rozpoczęli pilotaż, który trwał do końca czerwca 2010 roku. Na wiosnę 2010 roku, poprzez Parę Odpowiedzialną Hanię i Kazimierza Brezów skontaktowały się z nami kolejne dwie pary: Ula i Andrzej Domańscy oraz Agnieszka i Mariusz Górzyńscy.

W związku z powyższą sytuacją, rozpoczęliśmy kolejny – drugi już pilotaż z dwiema kolejnymi parami… w trybie przyspieszonym: od czerwca do końca sierpnia. Zależało nam na tym aby wszystkie trzy pary mogły przyjąć razem Kartę END we wrześniu i żeby dołączyły do ekipy bydgoskiej bardzo wyraźnie ją wzmacniając.

Czas pilotażu – to był szczególny czas… Czas kiedy mogliśmy się zaangażować bardzo aktywnie w posługę pary pilotującej, dzięki czemu służyliśmy Ruchowi Equipes Notre-Dame tak jak potrafiliśmy mając świadomość naszych ograniczeń i wiedząc, że jesteśmy jedynie narzędziem w rękach Pana. Czas pilotażu zrównał się jednocześnie z czasem upalnego lata i naszego oczekiwania na narodziny naszej trzeciej córeczki Ani, która przyszła na świat 8 sierpnia.

Droga Olu i Robercie, Ulo i Andrzeju oraz Agnieszko i Mariuszu! Życzymy Wam abyście mogli razem z nami rozwijać duchowość małżeńską tak jak tego by chciał ojciec Caffarell. Modlimy się za Was bardzo gorąco i cieszymy się, że jesteście razem z nami i całą ekipą w Bydgoszczy!

Waldek i Kasia Zajączkowscy

Galeria zdjęć